Czym charakteryzują się drzwi panelowe?

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak: bezpieczeństwo, trwałość, stopień wygłuszenia czy odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dodając do tego estetykę wykonania, która mocno wpływa na postrzeganie całej posiadłości, mamy cechy, jakie posiadają funkcjonalne i eleganckie drzwi panelowe, których krótką charakterystykę przedstawiamy w poniższym artykule.

drzwi-panelowe

Drzwi panelowe – do wyboru, do koloru

Drzwi panelowe cechują się oryginalnym wzornictwem, różnorodnością materiałów oraz kolorów. Sprawia to, że można je zastosować zarówno w architekturze o klasycznym stylu, jak i nowoczesnych domach. Wszędzie jednak stają się prawdziwą ozdobą, zwracającą na siebie uwagę i dodającą uroku wejściowej elewacji.

Na zewnętrznej powierzchni metalowego płata drzwi montuje się panel płaski bądź frezowany we wzór dekoracyjny. Nie jest on umieszczony na stałe, dzięki czemu po wieloletnim użytkowaniu drzwi można wymienić go na nowy wzór lub kolor, bez potrzeby kupna kolejnych drzwi. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas remontu domu, ponieważ różnorodność paneli pozwala dobrać odpowiedni wzór do nowej aranżacji wnętrza. Techniki wykonywania frezów, aplikacji oraz wstawienie szkła zespolonego, które stosuje się podczas produkcji paneli, pozwalają na wybór wśród niezliczonej ilości kombinacji.

Trwałe i bezpieczne materiały

Wypełnienia drzwi są produkowane z trwałych i odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Panele dekoracyjne w drzwiach do mieszkań – z płyty MDF, która pokrywana jest folią dekoracyjną z PVC lub fornirem. Panele w drzwiach do domu są natomiast wykonywane z płyt HDF odpornych na zewnętrzne warunki klimatyczne. Aby zachować swój reprezentacyjny wygląd są często pokrywane warstwami specjalnych lakierów, ale zdarza się także, że zawierają w swojej powierzchni żywice epoksydowe. Niektóre marki oferują także panele ze sklejki drewna egzotycznego, które wpływają na indywidualny wygląd domu, lub zastosowanie wyjątkowych farb teflonowych, minimalizujących przywieranie brudu.

Podsumowując, drzwi panelowe cechują się zarówno świetnymi parametrami technicznymi, jak i nowoczesnym wyglądem. Posiadają bardzo dobrą szczelność na wodę i powietrze oraz dużą izolacyjność termiczną i akustyczną. Dzięki swoim różnorodnym gabarytom oraz możliwości stosowania w większej zabudowie witrynowej pozwalają na dużą swobodę a aranżacji wejścia do domu lub mieszkania. Szeroki wybór drzwi zewnętrznych, w tym drzwi panelowych, znajduje się w ofercie firmy TOM & MAR.

śr. ocena 5 / głosów 5