Co to znaczy, że dom został wybudowany pod klucz?

Ograniczenie kosztów budowy oraz oszczędność czasu potrzebnego na postawienie domu, dzięki możliwości powierzenia prac jednej firmie wpływa na to, że dom wybudowany pod klucz staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Co więcej, taki dom jest gotowy do zamieszkania. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ta usługa oraz na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę robót.

Budowa domu pod klucz

Budowa domu pod klucz

Osoby, które posiadają kawałek ziemi, bardzo często decydują się na wybudowanie domu, który spełni ich najskrytsze marzenia. Należy jednak pamiętać, że budowa domu nie jest łatwym zadaniem.

Jednym z rozwiązań, w których inwestor nie będzie musiał stresować się generalnym remontem, jest wybudowanie domu pod klucz. Oznacza to, że dom został wybudowany do stanu deweloperskiego, czyli w jego wnętrzu podłączone zostały wszystkie niezbędne instalacje, a ściany oraz podłogi zostały wykończone.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący firmę świadczącą usługi budowlane GRAF DOM: Budowa domu pod klucz nie zakłada wyposażenia go w meble i inne elementy dekoracyjne. Jest to element odróżniający domy pod klucz od posiadłości gotowych do zamieszkania. Firmy zajmujące się budowaniem domu pod klucz różnie określają zakres prac. Niektóre z nich wyposażają wnętrza także w armaturę oraz zewnętrzną i wewnętrzną stolarkę.

Warto więc przed wyborem wykonawcy dokładnie ustalić jak wygląda budowa domu pod klucz oraz omówić proces jej powstawania krok po kroku. Pozwoli to na uniknięcie niedomówień i sprawi, że inwestor będzie wiedział, w jakim etapie powstaje posiadłość.

 Jak wybrać wykonawcę?

Decyzja o skorzystaniu z usługi wybudowania domu pod klucz wiąże się z kolejnymi wyborami. Do przeprowadzenia niezbędnych prac na terenie posiadłości można wybrać kilka firm wykończeniowych, specjalizujących się w tynkowaniu, malowaniu i innych niezbędnych pracach remontowych lub wybrać firmę, która zajmie się kompleksowym wykonaniem wszystkich prac.

Wybór jednego, generalnego wykonawcy robót wchodzących w zakres budowy domu pod klucz sprawia, że ceny poniesione przy budowie domu są niższe, a oprócz tego zwiększa się gwarancja terminowości i poprawności prac. Ma na to wpływ możliwość egzekwowania wszystkich tych elementów od jednego wykonawcy.

Bez względu na to, czy osoba, która chce skorzystać z usługi budowy domu pod klucz, wybrała jedną, czy kilka firm budowlanych, musi zwrócić uwagę na opinie na ich temat. Pomocnym narzędziem będzie Internet, w którym oprócz komentarzy byłych klientów można znaleźć także zdjęcia z dotychczasowych realizacji.

Budowa domu pod klucz trwa około pół roku, warto więc poszukać firmy budowlanej nieco wcześniej. Pomocne będzie także znalezienie wykonawcy blisko miejsca, w którym stanie dom, co przyśpieszy prace i wpłynie na koszty.

śr. ocena 0 / głosów 0