Cechy bram garażowych rozwiernych

Nowoczesne bramy garażowe rozwierne są określane jako najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu. Dobrej jakości bramy sprawdzonych producentów są dostępne w stosunkowo niskich cenach, a przy tym pracują niezawodnie przez wiele lat. To wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i sprawdzonych rozwiązań. Nowoczesne bramy garażowe rozwierne są bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne. Co je charakteryzuje?

Bramy garażowe rozwierne z ocynkowanych kształtowników stalowych

By opowiedzieć dokładniej o cechach bram garażowych rozwiernych, przyglądamy się bliżej konkretnym rozwiązaniom. Pierwszym z nich są bramy, których ościeżnice i skrzydła wykonane są z kształtowników stalowych ocynkowanych bez przegrody termicznej. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Oldbud ze Straszyna, bramy wyposażone są w dwa ograniczniki: ogranicznik zawiasów, który zabezpiecza przed ewentualnym wyważeniem skrzydła oraz ogranicznik otwarcia, który kontroluje ruch skrzydła drzwi przed nadmiernym ich otwarciem. Bramy wyposażone są w stopki, które zabezpieczają otwartą bramę przed niekontrolowanym zamknięciem. Konstrukcja jest trwała dzięki połączeniom skręcanym. W celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu brama może zostać dodatkowo ocieplona. W czterech punktach bramy (na górze i na dole skrzydła) montowane są samozatrzaskowe rygle, co zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby. Bramy dostępne są w kilku wzorach i kolorach – zielonym, grafitowym, jasnoszarym, brązowym, ciemnobrązowym, srebrnym, białym i w dwóch drewnopodobnych odcieniach (złoty dąb i orzech).

Aluminiowe bramy rozwierne

Innym funkcjonalnym rozwiązaniem, któremu się przyglądamy, są bramy rozwierne aluminiowe. Dostępne są bramy z przegrodą termiczną w wersji jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej oraz jednoskrzydłowe bramy bez przegrody termicznej. Ramy skrzydeł i ościeżnice wykonane są z aluminiowych kształtowników, a skrzydła bram wypełnione są stalowymi panelami z przetłoczeniem niskim, kasetonowym, wysokim lub bez przetłoczeń. Panele ocieplone są pianką poliuretanową. Ramy skrzydeł oraz ościeżnice malowane są proszkowo. Drzwi mają przylgowe uszczelki na całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy, a ich wypełnienie zamontowane jest za pomocą uszczelek i tzw. listew przyszybowych. Podobnie jak bramy stalowe, bramy aluminiowe dostępne są w różnych wzorach (w tym z przeszkleniami) oraz różnych kolorach – to odcienie szarości, kolor jasnobrązowy, srebrny, ciemny srebrny, biały, zielony, niebieski, czerwony i żółty, a także odcienie drewna.

śr. ocena 5 / głosów 3