Agregat malarski – Kupić czy wynająć?

Malowanie, choć pozornie proste, jest czynnością wymagającą niemałej precyzji, doświadczenia i zaangażowania. Dokładne pokrycie powierzchni odpowiednio gładką powłoką malarską to zajęcie czasochłonne. Na szczęście istnieje alternatywa dla żmudnego malowania ręcznego, a jest nią skorzystanie z agregatu malarskiego. Jakie są jego zalety i czy lepiej jest go kupić, czy wypożyczyć?

Agregat malarski. Dlaczego warto?

Agregat malarski jest urządzeniem umożliwiającym równomierne nanoszenie na różnego rodzaju powierzchnie farb, m. in. lateksowych, akrylowych oraz emalii, ale też gładzi, lakierów czy tynków. Agregaty są więc niezastąpione przy standardowych pracach remontowych i budowlanych, takich jak malowanie, szpachlowanie, tynkowanie czy lakierowanie. Sekret precyzyjnego i komfortowego nanoszenia farby tkwi w metodzie natryskowej. Agregat za pomocą specjalnej dyszy połączonej ze zbiornikiem umożliwia pokrywanie powierzchni idealnie gładką i równomierną powłoką. Ciśnienie oraz ilość natryskiwanej farby można kontrolować, dostosowując parametry do nakładanego materiału czy rodzaju powierzchni. Umożliwia to wydajną pracę i zadowalające rezultaty.

Kupno czy wynajem agregatu?

Agregat malarski, ze względu na swoje możliwości, przydaje się do różnego rodzaju prac, zarówno przy szeroko zakrojonych inwestycjach, jak i mniejszych remontach prywatnych mieszkań czy remontach domów. W każdej z tych sytuacji agregat znacznie przyspiesza i ułatwia prace. Czy zawsze jednak opłaca się go kupować?

Na to pytanie odpowiada specjalista reprezentujący wypożyczalnię agregatów PAGAT ze Szczecina: Zakup agregatu malarskiego to duża inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. Pieniądze zainwestowane w kupno tego narzędzia zwrócą się w przypadku dużej ilości zamówień skutkujących intensywną eksploatacją agregatu. Jest to więc dobre rozwiązanie dla większych firm, które na co dzień zajmują się remontami i usługami budowlanymi związanymi z malowaniem czy szpachlowaniem powierzchni. Jeśli jednak tego typu zlecenia wykonujemy sporadycznie, lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie agregatu malarskiego. Wynajem agregatu to również idealne wyjście dla klientów indywidualnych, którzy remontują mieszkania czy przeprowadzają renowacje domów. W takiej sytuacji nie trzeba przepłacać i kupować sprzętu, a można tanio i wygodnie wypożyczyć agregat. Możliwy jest przy tym zarówno długoterminowy, jak i krótkoterminowy wynajem, w zależności od potrzeb klienta. Wynajem agregatu to sposób na szybszy remont i doskonały efekt.