Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zastosowanie kul inwalidzkich w procesie rehabilitacji

W procesie rehabilitacji wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu jest bardzo zadowalające w skutkach. Nierzadko bywa tak, że pacjent nie ma szans na prędki powrót do sprawności fizycznej, jeśli nie korzysta z odpowiednio dobranych urządzeń pomocniczych. Przykładem szczególnie powszechnego, a jednocześnie bardzo praktycznego sprzętu rehabilitacyjnego są kule inwalidzkie. Czym one są i jakie korzyści dają pacjentowi?
Czym są kule inwalidzkie?
Podczas procesu rehabilitacji wykorzystywane są rozmaite sprzęty, które mają pomóc pacjentowi w powrocie do pełnej lub chociaż częściowej sprawności. Spośród sprzętu pomocniczego wymienić można kilka urządzeń, natomiast wybrane z nich są zdecydowanie najczęściej wykorzystywane – ze względu na liczne korzyści płynące z ich użytkowania. W specjalnych punktach sprzedaży, takich jak na przykład sklep ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym Orto-Medika, kupić można między innymi różnego rodzaju podpórki, chodziki, balkoniki rehabilitacyjne, a także kule inwalidzkie.
Warto zaznaczyć, że kule są odpowiednim sprzętem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, muszą być tylko właściwie dobrane. Są one nieocenioną pomocą w procesie rehabilitacji, dlatego ich wykorzystywanie jest praktykowane na naprawdę szeroką skalę. Kule inwalidzkie są dedykowane wszystkim tym osobom, które borykają się z problemami dotyczącymi prawidłowego chodzenia. Stanowią ogromną pomoc dla pacjentów, którzy potrzebują wsparcia w trakcie poruszania się, a także podczas nauki chodzenia.
Kule inwalidzkie mogą występować w różnych wariantach. Najczęściej są tworzone z teleskopowych rurek aluminiowych ze specjalnie wywierconymi otworami, które umożliwiają regulację długości kul. Niezależnie od wybranego modelu, ten specyficzny przyrząd rehabilitacyjny każdorazowo musi być dopasowywany do pacjenta, a dokładnie do jego wzrostu. Poszukując odpowiedniego sprzętu, dobrze tez zwracać uwagę na kształt oraz miękkość uchwytu – między innymi od tego zależeć będzie komfort pacjenta podczas korzystania z wybranych kul.
Jakie korzyści daje chodzenie o kulach?
Używanie kul inwalidzkich w procesie rehabilitacji niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych, dzięki czemu pacjent ma szansę na powrót do całkowitej lub częściowej sprawności. Chodzenie o kulach pozwala między innymi na prędką regenerację uszkodzonej tkanki. Poza tym zapobiega ewentualnym powikłaniom, które mogą mieć miejsce po przebytym urazie. Korzystanie z kul umożliwia też szybki zrost tkanki kostnej po złamaniu.
To jednak niejedyne zalety używania tego przyrządu rehabilitacyjnego. Chodzenie o kulach pozwala pacjentowi zredukować stres przed upadkiem – który już naturalny, kiedy dochodzi do uszkodzenia kończyn dolnych. Co jednak najważniejsze, dzięki kulom inwalidzkim pacjent ma szansę na szybki powrót do normalności, czyli do bycia mobilnym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana