Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasady zabezpieczania imprez masowych
Imprezy masowe to nieodłączna część dzisiejszego świata rozrywki. Koncerty, festiwale czy pikniki są organizowane praktycznie w każdym zakątku Polski. Zazwyczaj uczestnicy są tak zaabsorbowani wydarzeniem, że nie zwracają uwagi na kluczowy element imprezy masowej – ochronę i zabezpieczenia. To dzięki nim wszystko przebiega sprawnie i zgodnie z planem. Jak to wygląda w praktyce?
Imprezy masowe – jak powinny być zabezpieczane?
Imprezy masowe zawsze wiążą się z podwyższonym ryzykiem. By można było o nich mówić, w hali musi się znajdować przynajmniej niż 300 osób, a na wolnym powietrzu co najmniej 1000. Łatwo sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby nikt nie pilnował tak dużych tłumów. Dlatego na koncertach, festynach, piknikach, imprezach sportowych oraz innych wydarzeniach obowiązują ścisłe reguły i zasady.
Za bezpieczeństwo przede wszystkim odpowiada organizator. Jednak o sprawną ochronę dba też władza miasta – na przykład burmistrz lub prezydent oraz służby porządkowe. Niezbędne jest zatrudnienie właściwej agencji ochrony, która zapewnia kompleksowe zabezpieczenie imprez masowych.
Na każdych 300 uczestników powinno być 10 członków służb informacyjnych i porządkowych. 20 proc. z nich to kompetentna ochrona. Jeśli zaś event jest obciążony większym ryzykiem, musi być przynajmniej 15 członków służb na 200 uczestników. Ochrona stanowi co najmniej 50 proc. tych osób.
Służby mają prawo sprawdzać osoby, które wchodzą na teren danego wydarzenia. Tak więc mogą wylegitymować uczestników, zajrzeć do plecaków, zweryfikować bilety. W razie uzasadnionych podejrzeń powinni nawet odmówić wstępu. Jeśli ktoś ma zakaz wejścia na teren, nie chce pokazać torby, legitymacji czy biletów też nie może brać udziału w imprezie.
Co jest istotne podczas zabezpieczania imprez masowych?
Wynajęta agencja ochrony powinna składać się z kompetentnych, doświadczonych i rzetelnych pracowników. Muszą być przeszkoleni oraz posiadać niezbędne uprawienia do zabezpieczenia imprezy. Równie ważne jest zapoznanie się z:
- psychologią zachowań tłumu,
- sposobami rozładowania ewentualnego napięcia,
- doświadczenie w postępowaniu z osobami agresywnymi i pod wpływem alkoholu.
Przy wyborze agencji, stawiaj na renomowanych profesjonalistów, takich jak z Viking Security Sp. z o.o., którzy działają w branży ponad 10 lat. Dzięki temu zyskasz pewność, że impreza masowa będzie przebiegała bezpiecznie i sprawnie pod czujnym okiem fachowców z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj także o stosowaniu się do wszelkich wymogów, takich jak konkretny procent ochrony na daną liczbę uczestników.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana