Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zasady rezygnacji przy wynajmie auta. Co warto sprawdzić przed wypożyczeniem?
Wynajem samochodów to popularna usługa, z której korzysta wiele osób. Wypożyczalnie oferują klientom nowe i komfortowe samochody dostarczające dużą radość z jazdy. Czasami jednak zdarzają się sytuację, że osoba rezerwująca auto nie może skorzystać z rezerwacji i jest zmuszona do rezygnacji z wynajmu. Zasady rezygnacji z umowy warto sprawdzić jeszcze przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu pojazdu.
Należy bardzo dokładnie przeczytać umowę najmu
Kilkunastostronowe umowy zawierające wiele podpunktów bardzo często odstraszają klientów przed ich czytaniem. To bardzo duży błąd, ponieważ to właśnie w umowie najmu samochodu znajdują się najważniejsze informacje na temat zasad z rezygnacji z wynajmu. Dokładne przeczytanie umowy powinno być najważniejszą czynnością wykonywaną przez każdą osobę zainteresowaną wynajmem pojazdów z konkretnej wypożyczalni. Profesjonalne firmy starają się pisać umowy w sposób przejrzysty, aby każdy z klientów znał ich zapisy i nie miał problemów z ich zrozumieniem.
Przeczytaj również: Dlaczego warto wypożyczać samochód na doby? Czym jest carsharing?
Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów w firmie Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Przeczytanie umowy ze zrozumieniem pozwala uniknąć sytuacji, w których klienci mogą dać się oszukać nieuczciwym wypożyczalniom. Takie firmy wykorzystują fakt, iż osoby zainteresowane wynajmem auta niedokładnie czytają umowy i umieszczają w nich paragrafy dotyczące dodatkowych opłat pobieranych przy zwrocie pojazdu lub próbie rozwiązania umowy przed jej rozpoczęciem. Aby nie narażać się na stratę pieniędzy podczas współpracy z nieprofesjonalnymi firmami, wszystkie budzące wątpliwości punkty umowy należy konsultować z pracownikami wypożyczalni przed jej podpisaniem.
Odstąpienie od umowy przy wynajmie auta
Prawo do odstąpienia od umowy przy wynajmie auta dokładnie określone jest przez warunki podpisywanej przez klienta umowy. W związku z tym, że niektórzy wynajmujący pobierają opłaty za zmianę lub rezygnację z dokonanej rezerwacji, warto wybierać wypożyczalnie, które tego rodzaju opłat nie egzekwują. Zapis mówiący o dodatkowych należnościach wypłacanych za rezygnację z umowy jest zgodny z prawem tylko w przypadku, gdy zastrzeżenie opłaty nakładane jest na obie strony umowy, czyli poza klientem także na wypożyczalnie. Niedozwolone jest żądanie przez wynajmującego ogromnych kar finansowych za to, że najemca zrezygnował z wykonania umowy przed rozpoczęciem jej trwania.
Przeczytaj również: Wynajem samochodów w Gliwicach - Praktyczny poradnik dla klientów
W jaki sposób anulować rezerwację samochodu?
W zależności od wypożyczalni, zasady rezygnacji z rezerwacji przy krótkoterminowym wynajmie samochodów będą się różnić. Najczęściej jednak rezygnacja z umowy możliwa jest poprzez wypełnienie formularza online lub bezpośredni kontakt telefoniczny z oddziałem, w którym rezerwacja została dokonana. Warto wiedzieć, że wiele wypożyczalni decyduje się na bezpłatne anulowanie rezerwacji na określony czas przed rozpoczęciem trwania umowy. Zwykle jest to 24 lub 48 godzin. Po upływie tego czasu naliczane są opłaty proporcjonalne do ceny wynajmu auta.
Przeczytaj również: Gdzie najlepiej szukać wypożyczalni samochodów? - Online!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana