Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety domów prefabrykowanych
Domy z elementów prefabrykowanych coraz częściej można spotkać w ofercie producentów. Ich głównymi zaletami są bardzo szybka budowa oraz energooszczędność, która przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne. Konstrukcja takich budynków opiera się na wykorzystaniu gotowych elementów, czyli prefabrykatów. To właśnie ich użycie pozwala na tak szybki proces budowy. Czy warto zdecydować się na dom prefabrykowany?
Czym są domy prefabrykowane?
Domy z prefabrykatów powstają na bazie gotowych elementów. Należą do nich ściany, stropy i inne większe fragmenty budynku. Konstrukcja prefabrykatów jest oparta na ramie drewnianej lub stalowej, która jest wypełniana materiałem izolacyjnym. W roli izolatora może sprawdzić się styropian, wełna mineralna lub folia paroizolacyjna. Specjalista z firmy BEE HOUSE TECHNOLOGY wyjaśnia, że oprócz izolacji termicznej istotnym zagadnieniem jest także izolacja akustyczna. Bardzo skutecznie sprawdzają się w tej kwestii ściany fibrolitowo-cementowe. Rama wraz z materiałem izolacyjnym jest zabudowana płytami budowlanymi.
Warto zwrócić uwagę, że domy z prefabrykatów nie są tym samym co budynki modułowe. Również wykorzystują gotowe elementy oraz ich budowa jest bardzo szybka, jednak różnice są znaczące. W przypadku domów prefabrykowanych inwestor ma znacznie większy wpływ na ostateczny wygląd i budynku. Tego typu obiekty mogą być także większe niż ograniczone wymogami technologicznymi domy modułowe.
Zalety domów prefabrykowanych
Podstawową zaletą tego typu technologii jest bardzo szybko postępujący proces budowy. Dom „pod klucz” może zostać ukończony już w ciągu jednego miesiąca. Korzystny z punktu widzenia inwestora jest także szeroki wybór wariantów domów prefabrykowanych oferowanych przez wykonawców. Przeważnie inwestycja w taki budynek obejmuje kompleksową usługę, czyli projekt, wykonanie i wykończenie. Jest to wygodne rozwiązanie, niewymagające od zleceniodawcy nakładu czasu i sił.
Zastosowanie prefabrykatów pozwala na ograniczenie kosztów budowy przy wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości. Inwestor ma także wpływ na typ instalacji, materiały użyte do wykończenia i ogólny styl, w którym będzie utrzymany budynek.
Istotną kwestią jest także to, że domy prefabrykowane są energooszczędne. Zaawansowany technologicznie system izolacji pozwala na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku. Użycie wysokiej klasy elementów prefabrykowanych chroni przed gromadzeniem się wilgoci, rozwojem grzybów i pleśni. Wpływa na to także zastosowanie wentylowanej elewacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana