Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Wszystko o lipolizie iniekcyjnej
Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celu modelowania sylwetki. Polega na usuwaniu nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć poprzez stosowanie diety oraz aktywność fizyczną. Sam zabieg jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla pacjentów. W jakich sytuacjach się go najczęściej stosuje oraz na czym dokładnie polega, dowiesz się z naszego artykułu.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową, posiadającego działanie lipolityczne, roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Odpowiednią dawkę roztworu ustala lekarz przeprowadzający zabieg i zależy ona od wielkości tkanki tłuszczowej oraz rejonu ciała, na którym wykonywany jest zabieg. Sam zabieg to tak naprawdę seria nakłuć w małych odstępach, wykonywana za pomocą cieniutkiej igły, która pozwala na równomierne wprowadzenie roztworu w interesującą nas część ciała. Nakłucia są praktycznie bezbolesne, dlatego nie ma konieczności zastosowania znieczulenia, jednak dla komfortu pacjentki czasami dodaje się do roztworu także mieszankę środków znieczulających. W zależności od indywidualnych predyspozycji oraz wielkości tkanki tłuszczowej, zabieg powinien być powtórzony przynajmniej od 2 do 5 razy, w odstępach od 6 do 8 tygodni pomiędzy zabiegami. Dzięki temu będziemy mieć pewność osiągnięcia jego zadowalających efektów. Po wykonaniu zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub niewielkie siniaki. Pacjentka może również odczuwać niezbyt silne pieczenie lub swędzenie. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują po około 4-5 dniach.Efekty wykonania lipolizy iniekcyjnej
Jak już wspomnieliśmy na początku naszego artykułu, lipoliza iniekcyjna nie jest kolejną metodą odchudzania, tylko metodą modelowania sylwetki. Co to oznacza?Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor w Krakowie: Lipolizę iniekcyjną stosuje się przede wszystkim w celu usunięcia miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Przeznaczony jest dla osób, które są stosunkowo szczupłe i które nie mogą pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy stosowanej diety oraz wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Do naszej kliniki najczęściej zgłaszają się osoby, które za pomocą zabiegu chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach, biodrach, ramionach, brzuchu oraz podbródku. Lipoliza iniekcyjna pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana