Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Właściwości powłok wodnochronnych
Powłoki wodochronne mają za zadanie zabezpieczyć budynek przed wilgocią i negatywnymi skutkami jej działania. W zależności od ukształtowania terenu i poziomu wód gruntowych mogą one naruszać fundamenty i przedostawać się do wnętrza, powodując wystąpienie wilgoci. Zawilgocone ściany nie tylko obniżają komfort życia, ale są też niebezpieczne dla mieszkańców i konstrukcji nieruchomości. Jakie właściwości mają w tym kontekście powłoki wodochronne?
Powłoki wodochronne – najważniejsze informacje
Powłoki wodochronne, będące elementem izolacji przeciwwilgociowej, są dostępne w wielu wariantach. Najważniejszą zaletą jest możliwość zastosowania ich zarówno podczas budowy nowych domów, jak i w momencie, gdy do wnętrza przedostaną się wilgoć i woda. Poszczególne warianty powłok oferowanych przez MAK-INKIET Marcin Makowski, pozwalają przeprowadzić hydroizolację ścian szczelinowych i uszczelnić płyty znajdujące się w fundamentach. W zależności od wybranego modelu mogą one również wzmocnić mury budynku czy też zapobiec pękaniu stropów.
Wybierając właściwe produkty, warto postawić na wysokiej jakości materiały, najlepiej uzyskiwane z surowców takich jak żywica poliuretanowa, epoksydowa czy też pianki bądź żele akrylowe. Powłoki wykonane na ich bazie mogą być stosowane w przypadku iniekcji wgłębnych i ciśnieniowych, ale też w momencie, gdy woda wniknęła już w mur.
Jaką powłokę wodochronną wybrać?
Producenci oferują szeroki wybór powłok wodochronnych, jednak wybór właściwej powinien być uzależniony od indywidualnej sytuacji. Jednym z czynników, które koniecznie należy wziąć pod uwagę, jest funkcja, jaką ma pełnić, choć równie ważne jest także miejsce jej zastosowania. Powinna ona zapewniać szczelne zabezpieczenie przed działaniem wilgoci oraz wody, ale może też wykazywać działanie parochronne i przeciwwilgociowe. Zakup odpowiedniego wariantu jest dość kłopotliwy, dlatego też warto zadanie to powierzyć fachowcom specjalizującym się w uszczelnianiu betonów.
Wśród ważnych parametrów, które należy sprawdzić, jest także jakość. Materiały budowlane powinny wyróżniać się jej wysoki poziomem, tj. uzyskać odpowiednie certyfikaty i atesty, które potwierdzają spełnianie przedstawionych właściwości oraz możliwość wykorzystania w określonych sytuacjach. Tylko dobre dopasowanie produktu pozwoli właściwie zabezpieczyć fundamenty budynku i jednocześnie poradzić ze szkodliwymi dla zdrowia skutkami, będącymi efektem pojawienia się wilgoci.
Warto pamiętać, że powłoki wodochronne mogą być stosowane nie tylko jako zabezpieczenie fundamentów, ale też piwnic, tarasów, balkonów i podłóg. Można je układać w strefie przyziemnej, jak i jako uszczelnienie dachów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana