Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Właściwości i zastosowanie myjki ciśnieniowej
Myjki ciśnieniowe to niezwykle przydatne urządzenia na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Co warto o nich wiedzieć?
Czym jest myjka ciśnieniowa i jak działa?
Funkcji myjki ciśnieniowej nietrudno się domyślić – jest to urządzenie służące do mycia dużych powierzchni przy wykorzystaniu wody poddanej wysokiemu ciśnieniu. „Wysokie” oznacza tutaj ciśnienie w granicach średnio od 15 do 20 megapaskali – jest to ogromna różnica w stosunku do ciśnienia wody prosto z wodociągu, wynoszącego zaledwie od 0,3 do 0,5 Mpa.- To właśnie dzięki generowaniu wysokiego ciśnienia wody myjka staje się skutecznym narzędziem do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń, zarówno tych świeżych, jak i zastałych. – mówi specjalisty firmy Kerpol, dystrybutora myjek marki Karcher - W wielu przypadkach czyszczenie powierzchni można ograniczyć do użycia myjki – bez szorowania oraz stosowania agresywnych środków czyszczących.Wysokie ciśnienie jest uzyskiwane dzięki wykorzystaniu pompy znajdującej się wewnątrz urządzenia – z tego powodu do poprawnego funkcjonowania myjki konieczne jest podłączenie jej nie tylko do ujęcia wody, ale również energii elektrycznej. Myjkę można podłączyć przy pomocy zwykłego węża ogrodowego do kranu lub – jeśli została ona wyposażona w dodatkowy filtr – pobierać wodę z dużych zbiorników, np. stawu lub basenu. Sprężona woda zostaje z pompy skierowana wysokociśnieniowym przewodem do pistolety natryskowego, dzięki któremu możliwe jest skierowanie jej na zabrudzoną powierzchnię. Większość myjek można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, między innymi przedłużenia, szczotki, gąbki oraz głowice dozujące specjalistyczne detergenty.
Do czego można wykorzystać myjkę?
Wbrew powszechnemu przekonaniu myjka ciśnieniowa nadaje się nie tylko do mycia auta, choć w wielu gospodarstwa stosowana jest ona głównie w tym celu. Poza tym sprawdzi się ona doskonale w czyszczeniu- Elewacji budynków – ściany zewnętrzne naszego domu narażone są na kontakt z mnóstwem zanieczyszczeń, np. drobinami spalin, piaskiem, pyłkami roślin. Ich narastająca warstwa sprawia, że ściany tracą swój pierwotny kolor. Szczególnie narażone na to są obiekty ze ścianami o porowatej, nierównej powierzchni.
- Ogrodzeń – to sytuacja analogiczna do zabrudzeń ścian. Szczególnie szybko brudzą się ogrodzenia postawione blisko dróg – poza zanieczyszczeniami z powietrza narażone są one np. na plamy z wody i błota rozchlapywanego przez koła samochodów. Użycie myjki pozwala oszczędzić sobie mozolnego szorowania.
- Innych dużych powierzchni – np. dachów, kostki brukowej, dna basenu… Myjki przydadzą się również w myciu innych urządzeń, w tym samochodów, rowerów czy sprzętu budowlanego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana