Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
W jakim celu wykonuje się mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapia igłowa to wyjątkowo skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Szczególnym jej rodzajem jest mezoterapia skóry głowy, która przywraca nie tylko piękno, ale też zdrowie. Dowiedz się, na czym polega mezoterapia skóry głowy i przy jakich problemach jest pomocna. Być może jest do zabieg, który pomoże Ci się uporać z problemami i odzyskać młodzieńczy wygląd.
Dla kogo mezoterapia skóry głowy?
Bujne i lśniące włosy są oznaką zdrowia i atrakcyjności u obu płci. Utrata włosów z głowy może odebrać całą pewność siebie. Niestety, jest wiele chorób i sytuacji, które mogą ją wywoływać. Zaliczają się tu: wahania hormonalne, schorzenia skórne, osłabienie czy przyjmowanie niektórych leków, a nawet stres i niewłaściwa dieta.
Mezoterapia skóry głowy została opracowana z myślą o osobach, które chcą przywrócić swoim włosom gęstość i pozbyć się nieestetycznych łysych obszarów pojawiających się np. przy łysieniu plackowatym. Sprawdza się także przy łysieniu androgenowym oraz wszelkiego rodzaju przypadkach przewlekłego wypadania włosów.
Warto zaznaczyć, że mezoterapia skóry głowy nie tylko cofa objawy choroby, ale też wspiera jej leczenie. Na czym polega ta metoda? O tym dalej!
Na czym polega i jak przebiega mezoterapia skóry głowy?
Mezoterapia skóry głowy jest mezoterapią igłową. Polega ona na ostrzykiwaniu zmienionych chorobowo miejsc specjalnie dobranymi preparatami. Wykorzystuje się do tego cienką igłę, aby zminimalizować bolesność zabiegu. Sprzyja temu także stosowanie maści znieczulających.
Tajemnicą skuteczności mezoterapii skóry głowy jest skład preparatu. Co w nim znajdziemy? Zapytaliśmy o to eksperta z Przychodni Specjalistycznej High-Med:
Skład preparatu dobieramy do problemu pacjenta. Mogą to być substancje odżywcze, takie jak witaminy czy sole mineralne, leki hamujące stany zapalne, np. kortykosteroidy, a także środki wspomagające mikrokrążenie w skórze głowy. Dzięki temu działamy kompleksowo, usuwając zarówno objawy, jak i przyczyny łysienia.
Godnym uwagi preparatem jest DR. CYJ Hair Filler. To peptydowa kuracja w skondensowanej, minimalnej i łatwej do podania dawce. Jest wyjątkowo skuteczna dzięki długiemu czasowi uwalniania - stopniowo wnika w tkanki aż przez dwa tygodnie. Do zabiegu wystarcza zaledwie 1 mililitr preparatu, co skraca czas i ogranicza bolesność mezoterapii skóry głowy. W składzie znajdziemy kwas hialuronowy oraz kompozycję 10 peptydów biomimetycznych.
Aby mezoterapia skóry głowy była skuteczna, należy wykonać serię kilku zabiegów, najczęściej od 4 do 8 w odstępach od dwóch do 4 tygodni. Rezultaty są dwojakie: z jednej strony mezoterapia powstrzymuje wypadanie włosów, z drugiej - pobudza ich wzrost i przyczynia się do zagęszczenia owłosienia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana