Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Transport mebli w trakcie przeprowadzki. Jak się z nim uporać?
Większość z nas przeprowadzała się przynajmniej raz w życiu. Pakowanie bibelotów i porządkowanie rzeczy trwa zazwyczaj dłużej niż byśmy sobie tego życzyli. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się jednak transport mebli w trakcie przeprowadzki. Trudno je zapakować, są ciężkie, czasem nie wiadomo jak je znieść i zmieścić do samochodu. Jak sobie z tym poradzić?
Przeprowadzka wymaga sporo wysiłku, dobrze zorganizowanej logistyki i pomocy kilku osób. W przypadku przeprowadzek osób prywatnych w grę wchodzą emocje towarzyszące dużej zmianie. W końcu mieszkanie zmieniamy z jakiegoś powodu – zakończenia studenckiego etapu życia, ślubu, rozwodu, zmiany sytuacji finansowej na lepszą bądź gorszą. Ciężko wówczas oddać pamiątki do pakowania w obce ręce. Jeśli zmieniamy siedzibę firmy, zależy nam szczególnie na bezpieczeństwie ważnych urządzeń biurowych – komputerów, drukarek – i dokumentów.Oddanie własnych rzeczy w obce ręce na czas przeprowadzki to trudna decyzja – mówi ekspert z firmy Spec Przeprowadzki. – Często decydują się na to osoby zapracowane, które chcą mieć sprawę z głowy i szybko ruszyć dalej.Istotnie, wizja wyjścia z domu/firmy i wprowadzenia się „na gotowe” jest dosyć kusząca. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe nie tylko zapakują i przewiozą wszystkie rzeczy, ale także rozpakują i pomogą zutylizować niepotrzebne meble, zagracające piwnicę czy strych.
Przewóz mebli
Rzadko dysponujemy autem, którym można przewieźć meble i klatką schodową, po której dałoby się je znieść. Dlatego meble najlepiej jest najpierw zdemontować. Podczas jazdy powinny być zabezpieczone specjalnymi pasami transportowymi i folią, najlepiej typu stretch. Potem zostaje już „tylko” je wnieść i zamontować w nowym lokum. W przypadku mienia firmowego trzeba spakować i odpowiednio zabezpieczyć nie tylko firmowe meble, ale i sprzęt IT czy poufne dokumenty firmowe w taki sposób, by nie dostały się w niepowołane ręce ani się nie zniszczyły. Na rynku funkcjonują firmy oferujące specjalistyczny transport wielkogabarytowy. Dysponują samochodami dostawczymi przeznaczonymi do przewozu ciężkiego sprzętu biurowego czy AGD. Potrafią bezpiecznie przetransportować także nietypowe sprzęty: sejfy, bankomaty, automaty z napojami, fortepiany i inne instrumenty muzyczne, zabytkowe masywne meble. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, fizyczną krzepą i kilkorgiem dyspozycyjnych pomocników, rozważenie skorzystania z takiej oferty jest uzasadnione.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana