Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Szpachlówki do karoserii. Przegląd rozwiązań

Szpachlówki do naprawy karoserii pozwalają wypełniać ubytki oraz uszkodzenia powstałe na powierzchniach lakieru pojazdu, zderzaków, maski, drzwi itd. Preparaty te wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem w uzupełnieniu niewielkich rys i większych wgnieceń czy ubytków. W zależności od miejsca uszkodzenia oraz jego rodzaju stosuje się dedykowane dla niego różne rodzaje szpachlówek. Jakie rodzaje szpachlówek do karoserii zatem warto zakupić?
Najpopularniejsze szpachlówki do karoserii
Najpopularniejszym na naszym rynku rodzajem szpachlówek są te uniwersalne. Sprawdza się zarówno do wypełniania dużych nierówności, jak i mniejszych gwarantując przy tym dobrą elastyczność i przyczepność do podłoża. Wyróżnia się łatwością w aplikacji i bezproblemową obróbką, a naniesione powierzchnie gładkością i brakiem porów. Szpachla z włóknem węglowym to natomiast częsty wybór przy wypełnianiu większych ubytków czy wgnieceń na powierzchni karoserii pojazdów na, łodzi i motocykli. Zapewnia solidne podłoże do warstw wierzchnich oraz dobrą przyczepnością do metali, laminatów i tworzyw sztucznych. Stosując ten rodzaj szpachli, zyskuje się gwarancję precyzyjnego wypełnienia głębszych i bardziej powierzchownym ubytków. Największą zaletą tego typu rozwiązania jest natomiast łatwość w obróbce i niedługi czas utwardzenia.
Jak dobrać szpachlówkę do karoserii?
Szpachlówki składają się z mieszanki poliestrowych żywic i dodatkowych wypełniaczy. Zastosowanie tych substancji ma największy wpływ na jakość preparatu, jego przyczepność do powierzchni pojazdu oraz elastyczność. Dobierając odpowiednio szpachlówkę, warto kierować się jednak przede wszystkim miejscem oraz jego przeznaczeniem, w którym ma zostać zaaplikowana. Szpachla z włóknem szklanym świetnie sprawdza się w roli materiału umacniającego konstrukcję pojazdu w miejscach, gdzie występował ubytek, ponieważ wzmacnia naprawiane podłoże i zmniejsza ryzyko jej kurczenia się. Twardsze szpachlówki nieco łatwiej się aplikuje i mają większą trwałość. Dystrybutor szpachlówek samochodowych Polfill oferuje także produkty do końcowego etapu przygotowania szpachlowanej powierzchni przed aplikacją podkładu. Wyróżniają się doskonałą elastycznością, prostą aplikacją i obróbką oraz przyczepnością do różnych podłoży.
Zalety szpachlówek do karoserii
Główną zaletę szpachlówek stanowi ich niewielki koszt w porównaniu do wymiany zepsutego elementu na nowy. Produkty te wyróżniają się także niezwykłą uniwersalnością, łatwością w aplikacji oraz obróbce. Dzięki zastosowaniu szpachlówek można precyzyjnie wypełnić ubytki oraz wgniecenia bez angażowania blacharza. To z kolei pozwala znacznie zredukować koszt naprawy karoserii. Odpowiednio dobrana i zastosowana szpachla to równocześnie solidna i trwała powierzchnia pod wiele lakierów nawierzchniowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana