Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Suplementy diety. Co należy o nich wiedzieć?
Na rynku znaleźć można wiele różnych suplementów diety. Zgodnie z tym, co producenci zamieszczają na ich opakowaniach, pomagają m.in. na depresję, na dobry sen i zwiększenie apetytu. Czy warto im wierzyć? I, czy ich przyjmowanie jest bezpieczne? W naszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na te pytania. Sprawdźcie, co warto wiedzieć o suplementach diety.
Czym są suplementy diety?
Suplementy diety to środki, w których znajdują się określone substancje odżywcze. Występują one w nich jednak w bardziej skoncentrowanej formie, niż w produktach spożywczych, dlatego mogą być przyjmowane w formie tabletek, syropu, ampułek, a nawet cukierków. Celem ich przyjmowania jest uzupełnienie niedoborów w diecie, jednak sięgać po nie należy dopiero wtedy, gdy jest to uzasadnione.Choć sprzedawane są w aptekach, a ich nazwy sugerują często, że są to środki lecznicze, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że suplementy diety nie leczą, ani nie pomagają w zapobieganiu rozwoju chorób. Są to środki spożywcze, które mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie, jednak mogą też nam poważnie zaszkodzić. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć jak z nimi postępować – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący MIRO APTEKĘ.Pamiętać należy, że nawet najbardziej polecane suplementy diety nie są w stanie zastąpić racjonalnego żywienia i regularnej aktywności fizycznej.
O czym pamiętać przy stosowaniu suplementów diety?
Najważniejszą informacją dotyczącą przyjmowanie suplementów diety jest ta, że przed rozpoczęciem ich stosowania warto skonsultować to z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Dobrze jest także wykonać badania, które potwierdzą, czy suplementacja jest wam rzeczywiście potrzebna. Do największych błędów należy diagnozowanie przypadłości w oparciu o informacje z internetu lub wspominane w reklamach objawy. Niektóre z nich mogą bowiem wskazywać na poważną chorobę, którą trzeba leczyć, a nie suplementować. Co więcej, trzeba nabrać dystansu do tego, co można zobaczyć w reklamach i przeczytać na stronach internetowych producentów suplementów diety. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ich głównym celem jest zdobycie jak największej liczby klientów. Aby to osiągnąć, firmy dopuszczają się manipulacji, gry na emocjach i uczuciach, a także odwoływania się do bliskich wam wartości. Cokolwiek przeczytacie pamiętajcie, że suplementy diety nie są żadnymi „cudownymi” środkami leczniczymi i ich stosowanie nie pomoże wam w powrocie do zdrowia, ani fizycznego, ani psychicznego. Mogą jednak (w pewnym stopniu) przyczynić się do poprawy waszego samopoczucia. Istotne jest ich odpowiednie dawkowanie, ustalone przez specjalistę.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana