Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Stymulatory tkankowe. Fakty i mity
Zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosowany jest po to, aby odbudować strukturę skóry poprzez stymulację komórek, kolagenu i elastyny. Po aplikacji przez kosmetologa dają naturalne efekty poprawienia jędrności, gęstości i jakości skóry. Wokół zabiegu z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych narosło także wiele mitów, które skutecznie zniechęcają do praktyk tego rodzaju. Które z nich są prawdziwe, a które nie?
Stymulatory tkankowe zmieniają rysy twarzy – mit
Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod kątem wolumetrycznym. Powodują spiralizowanie się włókien kolagenowych, czyli ich skrócenie. W rezultacie przyczynia się to do zagęszczenia struktur skóry, poprawienia owalu oraz działań antygrawitacyjnych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu znieczulającego, co znacznie zwiększa komfort pacjenta w trakcie działań.
Przeczytaj również: Biostymulatory tkankowe – rewolucja w regeneracji skóry
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych daje efekt anti-age – fakt
Zabieg może być traktowany zarówno, jako forma terapii anti-age, gdzie występują wyraźne oznaki starzenia się, jak i może być zabiegiem profilaktycznym, który spowalnia ten proces. Zabieg stymulatorami tkankowymi pomaga w ujędrnieniu i uelastycznieniu skóry. Odpowiadają za to białka – kolagen i elastyna, które stanowią swoiste rusztowanie skóry. Z wiekiem ich ilość się zmniejsza, włókna ulegają rozciąganiu, a skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Występują także pierwsze zmarszczki. Stymulator dostarcza odpowiednich substancji odżywczych fibroblastom, które są niezbędne do produkcji nowych, silnych włókien kolagenowych. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega degradacji kolagenu i elastyny.
Zabieg stymulatorami tkankowymi boli – mit
Lekarz wprowadza preparat ze stymulatorem tkankowym za pomocą iniekcji (cienką igłą lub kaniulą) w kilku punktach. Zabieg jest bezbolesny, można jedynie odczuwać delikatne mrowienie. Nad komfortem pacjenta czuwają m.in. specjaliści z Gabinetu Eco Clinic, którzy dzięki swojemu doświadczeniu powodują, że po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Czasem występuje niewielki obrzęk lub siniak. Aby uzyskać najlepsze efekty, stymulatory tkankowe stosuje się w seriach kilku zabiegów co 2 – 4 tygodnie. Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej stosują kilka rodzajów stymulatorów, dzięki czemu można w indywidualny sposób dobrać preparat. Bardzo istotne, aby stymulatory posiadały odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, przez co ryzyko występowania powikłań po zabiegu jest zredukowane do minimum.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana