Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Sposoby na bezbolesne leczenie zębów
Strach przed dentystą, tzw. dentofobia, może zupełnie zniechęcić nas do wizyty u stomatologa. Wiele osób boi się wizyty w gabinecie dentystycznym i skutecznie jej unika. Niepotrzebnie, ponieważ nowoczesna stomatologia wyklucza ból. Jest wiele sposobów na bezbolesne leczenie, w tym bezpieczna technologia Wand. Poznajmy metody, które pozwolą ci bez obaw i lęku siąść na fotelu dentystycznym.
Znieczulenie miejscowe w formie sprayu, żelu lub iniekcji
Najczęściej stosowane przed dentystów jest znieczulenie miejscowe w formie sprayu, żelu czy iniekcji. Pierwsze dwa sposoby to znieczulenie miejscowe, wykorzystywane głównie u dzieci przy usuwaniu zębów mlecznych. Środek znieczulający przenika przez nabłonek, porażając drobne zakończenia nerwowe zlokalizowane w błonie śluzowej. Można go też zastosować przed wykonaniem iniekcji ze znieczuleniem, która dla wielu osób jest nieprzyjemnym doznaniem.
Znieczulenie miejscowe w formie iniekcji (zastrzyku) to znieczulenie nasiękowe, polegające na podaniu środka znieczulającego pod błonę śluzową. Środek blokuje nie tylko drobne gałązki nerwowe w okolicy podania, ale też poraża nerwy wokół kości, pozwalając dentyście przeprowadzić konieczne zabiegi – tłumaczy nasz ekspert z Przychodni stomatologicznej Platinum Dental w Bełchatowie.
Znieczulenie nasiękowe pozwala na borowanie zębów bez bólu, daje możliwość ekstrakcji zębów, a także pobrania niezbędnych do badania wycinków z błony śluzowej.
Znieczulenie ogólne
Pacjenci, którym trudno jest przełamać lęk lub dla których planowane jest rozległe leczenie, mogą poddać się znieczuleniu ogólnemu, zwanemu narkozą. Po podaniu środka znieczulającego dochodzi do czasowego stłumienia aktywności ośrodkowego układu nerwowego, w wyniku czego pacjent usypia. Należy przed tym wypełnić ankietę stomatologiczną, aby ujawnić wszelkie przeciwwskazania do takiego znieczulenia. Pacjent poddany narkozie cały czas znajduje się pod opieką anestezjologa. Monitoruje się pracę jego serca i miarowość oddechu. Aż do momentu całkowitego odzyskania świadomości, nad pacjentem czuwa opieka medyczna. Przez 24 godziny po znieczuleniu pacjent powinien pozostawać pod opieką osób trzecich.
Znieczulenie komputerowe Wand
Nowoczesnym sposobem na bezbolesne leczenie zębów jest znieczulenie komputerowe Wand. Wand to komputer, do którego dołączona jest końcówka aplikacyjna. Nie wygląda jak strzykawka, ale plastikowy wężyk zakończony narzędziem, które przypomina cienki długopis. Aby podać znieczulenie, lekarz musi włączyć komputer, poczekać na odliczanie, a następnie przyłożyć końcówkę z igłą do dziąsła pacjenta. Osoba, której jest podawane znieczulenie, nie odczuwa bólu. Znieczulenie powoli się wchłania, a my możemy czuć się zupełnie zrelaksowani. Wand reguluje tempo podawania środka znieczulającego. Znieczulenie precyzyjnie trafia w leczone miejsce, a stosowane preparaty są w pełni bezpieczne. Zaletą znieczulenia komputerowego Wand jest pełna sprawność mimiczna po wyjściu z gabinetu. Pacjent może normalnie jeść, rozmawiać i uśmiechać się, co nie jest możliwe, kiedy otrzymuje znieczulenie nasiękowe. Znieczulenie Wand można stosować do: • leczenia ubytków, • leczenia kanałowego, • zabiegów higienizacyjnych, które mogą naruszać tkanki miękkie, • skalingu i piaskowania, • leczenia chorób dziąseł, • ekstrakcji, • wszczepień implantów, • zabiegów chirurgicznych i implantologicznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana