Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Schody drewniane. Przegląd rozwiązań
Schody drewniane to ponadczasowa klasyka, która idealnie współgra ze wszystkimi stylami aranżacyjnymi. Doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnych pomieszczeniach, jak i mieszkaniach nowoczesnych. Na rynku jednak dostępne są różne rozwiązania z wykorzystaniem drewna. Które z nich są najpopularniejszymi? Czy są funkcjonalne? Gdzie są najczęściej wykorzystywane?
Najpopularniejsze rodzaje schodów drewnianych
Drewno jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do tworzenia konstrukcji, jakimi są schody. Jednak nie wszystkie wyglądają tak samo. Najczęściej we wnętrzach domowych pojawiają się proste schody. Jednak w tym zakresie można wymienić dwa rodzaje. Jedną opcją są schody w całości wykonane z drewna – umieszczone na wytrzymałej, stalowej konstrukcji. Druga równie popularna możliwość to konstrukcja betonowa obłożona drewnem. Pierwszy rodzaj wygląda bardzo lekko i idealne nadaje się do mniejszych wnętrz, ponieważ ich nie przytłacza. Druga natomiast najczęściej stosowana jest w starszych domach. Alternatywą dla prostych schodów są także konstrukcje zabiegowe lub kręte – które mocowane są na specjalnym słupie.Jakie drewno wykorzystywane jest do stworzenia schodów?
Wybór drewna powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji domowników, a także do stylu, w jakim urządzane jest wnętrze. Jak zauważa pracownik firmy Stolarstwo. Inżynier Szymon SUCHOŃ:Biorąc pod uwagę kwestie wizualne, jednymi z najczęściej wybieranych jest drewno sosnowe i świerkowe. Oprócz estetyki warto jednak zwrócić uwagę również na twardość drewna oraz na jego odporność wobec uszkodzeń. Drewno sosnowe jest bardzo miękkie, przez co nawet przejście po schodach w butach na obcasie może skończyć się nieestetycznymi wgnieceniami, których ciężko się pozbyć – dodaje.Takie schody drewniane będą narażone na uszkodzenia, jeżeli w domu znajdują się małe dzieci. W tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będą schody wykonane z dębu. Jest to nieco droższe rozwiązanie, jednak znacznie odporniejsze. Jeszcze innym wyborem mogą być schody wykonane z drewna egzotycznego. Jest to co prawda materiał znacznie odporniejszy na różnego rodzaju odkształcenia czy uszkodzenia, jednak wiąże się także z większym wydatkiem. W związku z tym wybór konkretnego gatunku drewna będzie uzależniony w dużej mierze od budżetu, jaki przewidziany jest na wykonanie schodów.
Drewniane schody – zalety
Drewniane schody to przede wszystkim gwarancja jakości na długie lata. Dobrze zabezpieczona konstrukcja jest bardzo trwała i może wytrzymać bez widocznych zmian nawet kilkadziesiąt lat. Zastanawiając się nad wyborem schodów wykonanych z drewna, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Dzięki temu można mieć pewność, że zostanie zastosowane drewno z pewnego źródła, najlepszej jakości. Ma to ogromne znacznie dla wspomnianej wcześniej wytrzymałości.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana