Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Samochód elektryczny jako doskonały prezent dla dziecka

Spis treści
Motoryzacja to interesujący temat nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Nie da się ukryć, że pierwsza fascynacja samochodami pojawia się w bardzo młodym wieku zarówno u chłopców, jak i dziewczynek. Maluchy są ciekawe jak samochód działa, uwielbiają nim podróżować i nie mogą się doczekać, aż same będą mogły zasiąść za kółkiem. Ich marzenia można spełnić wcześniej z pomocą miniaturowych samochodów z napędem elektrycznym.
Charakterystyka samochodów elektrycznych
Elektryczne samochody dla dzieci to miniaturowe repliki autentycznych modeli aut, napędzane za pomocą akumulatorów i przystosowane do korzystania przez dzieci w wieku powyżej 3 lat. Wśród modeli dostępnych na rynku, między innymi w ofercie firmy RS-Max znajdziemy samochody wzorowane na takich autach jak Audi R8, BMW X6M, Mercedes GTR, czy Volkswagen Amarok – wybór jest bardzo szeroki, co pozwala wybrać auto najbliższe upodobaniom naszego dziecka. W zależności od modelu, samochód może być jedno lub dwuosobowy, co daje możliwość przejażdżki z rodzeństwem bądź przyjacielem. To co zasługuje na uwagę, to bardzo bogate wyposażenie modeli, które pozwoli dziecku poczuć się jakby prowadziło prawdziwy samochód. Zacząć należy od silników, napędzających zabawkę – każdy model wyposażony jest w jedną lub dwie mocne jednostki napędowe, zasilane przy pomocy bezobsługowych akumulatorów. Dziecko steruje pracą silnika poprzez naciskanie pedału gazu – silnik hamowany jest elektrycznie w momencie zwolnienia gazu, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo kierowcy. Samochód posiada również pasy bezpieczeństwa chroniące przed skutkami uderzeń w przeszkody, przekładnię biegów zredukowaną do napędu przedniego i tylnego, prawdziwe światła, podświetlaną deskę rozdzielczą oraz zestaw głośników, do których można podłączyć własne MP3. Dla pełnej kontroli nad przebiegiem zabawy rodzic otrzymuje pilota, przy pomocy którego może zdalnie sterować pojazdem.Nie tylko zabawa
Samochód elektryczny jest nie tylko zaawansowaną zabawką, ale również sprzyjającym prawidłowego rozwojowi dziecka urządzeniem. Przede wszystkim prowadzące je dziecko rozwija swoją koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność szybkiego reagowania, oceny sytuacji, dostosowania działań do otoczenia – słowem nabywa umiejętności i cechy, które przydadzą mu się w przyszłości kiedy zasiądzie za kierownicą prawdziwego samochodu oraz w wielu innych okolicznościach. Przy okazji dziecko ma szanse zobaczyć, jaka odpowiedzialność spoczywa na kierowcy i jakie mogą być konsekwencje np. nadmiernej prędkości i uderzania w przeszkody.O czym warto pamiętać?
Samochód elektryczny to wspaniała, ale również potencjalnie niebezpieczna zabawka, zarówno dla dziecka, które nim steruje, jak i najbliższego otoczenia. Dlatego dziecko powinno bawić się nim jedynie pod naszym nadzorem. Również obsługa techniczna urządzenia – np. łądowanie akumulatorów – wymaga naszej uwagi.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana