Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Płyny do płukania gardła, które działają przeciwbólowo

Spis treści
- Jakie są bezpośrednie przyczyny powstawania bólu gardła?
- Jakie są rodzaje dostępnych w aptekach leków na ból gardła?
- Jakie składniki znajdują się w lekach na ból gardło?
- W jaki sposób dobrać skuteczny lek na ból gardła?
Powstanie bólu gardła jest jednym z najczęściej występujących objawów różnego typu sezonowych infekcji bakteryjnych oraz infekcji wirusowych. Ból gardła może być również spowodowany innymi czynnikami. Bez względu jednak na dokładną przyczynę powstania takiego problemu, ze względu na to, że potrafi on być niezwykle uporczywy, każdemu zależy na tym, żeby możliwie jak najszybciej sobie z nim poradzić, najlepiej poprzez zastosowanie skutecznego i łatwo dostępnego leku. Jakie mamy możliwości? Jakie składniki powinny się w takim leku znaleźć?
Jakie są bezpośrednie przyczyny powstawania bólu gardła?
O tym, ze ból gardła jest objawem, który niezwykle często towarzyszy różnego rodzaju infekcjom sezonowym i nie tylko, już wspomnieliśmy we wstępie naszego tekstu. Nie napisaliśmy jednak, dlaczego w ich wyniku często zaczynamy nagle odczuwać drapanie i suchość w gardle, pojawia się uczucie pieczenia a z czasem także suchy kaszel. Takie problemy są związane z pojawieniem się w gardle różnego typu drobnoustrojów, które powodują powstanie w obrębie gardła stanu zapalnego. To on jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych oraz wszystkich innych związanych z nimi problemów. Najczęściej stan zapalny jest spowodowany działaniem zakażeń wirusowych lub bakteryjnych. W niektórych przypadkach bóle gardła mogą być również wywołane infekcjami grzybiczymi.
Jakie są rodzaje dostępnych w aptekach leków na ból gardła?
Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta, który pracuje w aptece internetowej Aptekawsieci.pl: Leki stosowane w walce z bólem gardła należą do tej samej grupy preparatów leczniczych, co leki na przeziębienie i grypę. Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele różnego rodzaju środków, które pozwalają szybko i skutecznie poradzić sobie z odczuwanymi dolegliwościami bólowymi gardła. W naszej aptece online, w związku z obowiązującymi przepisami, sprzedajemy wyłącznie leki OTC, czyli leki, które są dostępne bez recepty, i tak jednak jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom różnego typu preparaty, zarówno tabletki ba ból gardła, jak i leki w aerozolu. Posiadamy także szereg różnego typu leków, których działanie opiera się na nawilżaniu i regeneracji śluzówki, co także potrafi przynieść dużą ulgę.
Jakie składniki znajdują się w lekach na ból gardło?
W lekach przeznaczonych do walki z bólem gardła znajdują się różnego typu składniki, które mają za zadanie przynieść pacjentowi szybką ulgę i zredukować powstały stan zapalny. W takich lekach najczęściej więc znajdują się składniki o działaniu przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Często znajdują się w nich również substancje odkażające. Niezależnie od tego, czy stosujemy tabletki, czy płyn do płukania gardła, po ich zastosowaniu powinniśmy stosunkowo szybko odczuć dużą ulgę.
Leki na ból gardła powinny również posiadać w swoim składzie substancje o działaniu łagodzącym i nawilżającym podrażnioną śluzówkę, co również ma pozytywny wpływ na zmniejszenie uporczywości odczuwanych objawów. Najczęściej takimi składnikami są wyciągi roślinne, m.in. szałwii, lipy, prawoślazu, tymianku czy aloesu. W tabletach do ssania na ból gardła często znajduje się także miód, który także potrafi przynieść dużą ulgę.
W jaki sposób dobrać skuteczny lek na ból gardła?
Możliwości poradzenia sobie z bólem gardła mamy bardzo dużo, jednak oczywiście to, jak szybko uda nam się z tym problemem uporać z pomocą kupionego w aptece leku, będzie zależało od tego, czy uda nam się wybrać taki lek, który jest dobrze dostosowany do naszych potrzeb, czyli do przyczyn powstania bólu. Oznacza to, że skuteczność leku na ból gardła będzie zależała od tego, czy jest on w stanie pokonać drobnoustroje, które są przyczyną powstania u nas takich objawów. Inne środki będą mogły nam przynieść co najwyżej chwilową ulgę. Jeżeli więc przez długi czas nie udało nam się zwalczyć nękającego nas bólu gardła, warto jest się udać do lekarza, żeby sprawdził przyczyny powstania tego problemu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana