Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Papryka obrodziła? Można ją wykorzystać na wiele sposobów!
Papryka to smaczne i zdrowe warzywo, które jest bogatym źródłem wielu witamin, minerałów oraz charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Dzięki dużej zawartości wody papryka często zalecana jest jako dodatek bądź główny składnik dań dietetycznych. Uprawa papryki nie jest skomplikowana, a dzięki właściwej pielęgnacji i odpowiedniemu nawożeniu krzewów można uzyskać sporą ilość owoców, które pozwalają stworzyć smaczne i aromatyczne przetwory na zimę https://poradnikogrodniczy.pl/co-mozna-zrobic-z-papryki-na-zime.php.
Pesto z papryki - doskonały dodatek do kanapek, mięs i dań z makaronem
Przygotowanie pesto z papryki jest proste i dosyć szybkie. Dowolną ilość słodkiej papryki wystarczy dokładnie umyć, usunąć gniazda nasienne i pokroić. Kawałki papryki ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, posmarować wysokiej jakości oliwą i wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 45 minut. Po upieczeniu paprykę umieścić w naczyniu blendera i zmiksować na gładki sos. Pod koniec miksowania sos należy odpowiednio doprawić podstawowymi przyprawami jak sól, pieprz, odrobina czosnku oraz opcjonalnie miód. Gorące pesto przelać do czystych i suchych słoiczków i od razu odwrócić do góry dnem. Pozostawić do ostygnięcia. Pesto z papryki świetnie sprawdza się jako baza do tortilli, kebabów, zapiekanek makaronowych i warzywnego leczo.
Papryka konserwowa - obowiązkowy dodatek do obiadu, sosów, ryb i surówek
Papryka w zalewie octowej z dodatkiem gorczycy i miodu to oprócz ogórków jeden z najbardziej lubianych dodatków do obiadu. Do przygotowania papryki konserwowej potrzebne są litrowe słoiki, dwa kilogramy papryki słodkiej, trzy duże cebule, pół szklanki octu, szklanka cukru, łyżka gorczycy, czosnek świeży, po łyżeczce soli i pieprzu. W pierwszym korku paprykę konieczne trzeba dokładnie umyć, osuszyć i pokroić na ćwiartki. Następnie kawałki papryki ułożyć ciasno w słoikach naprzemiennie z piórkami cebuli i przygotować zalewę, czyli w trzech litrach wody zagotować przyprawy z dodatkiem cukru i octu. Jeszcze gorącą zalewą zalać paprykę i dokładnie zakręcić. Słoiki odwrócić do góry dnem do ostygnięcia bądź pasteryzować przy pomocy piekarnika czy też garnka z gotującą się wodą. Klasyczna papryka konserwowa wzbogaci smak wielu dań, na przykład ryby po grecku, ryby po japońsku oraz lekkiej sałatki greckiej.
Dżem ze słodkiej papryki - wyjątkowy dodatek do dań słodkich i wytrawnych
Dżem z papryki to najmniej popularne przetwory, które zaskakują smakiem i aromatem. Do przygotowania dżemu konieczne są: dwa kilogramy papryki, szklanka wody, pół szklanki cukru, sól, sok z jednej cytryny, opcjonalnie łyżka wysokiej jakości miodu. Dżem z papryki jest dość łatwy w przygotowaniu i nie wymaga długiego gotowania jak w przypadku dżemów owocowych. Aby przygotować dżem wystarczy rozdrobnić paprykę pozbawioną gniazd nasiennych przy pomocy blendera a następnie umieścić w garnku z wodą i gotować na małym ogniu. Pod koniec gotowania dodać wyciśnięty sok z cytryny, sól, cukier i miód. gotowy dżem według uznania można doprawić kilkoma rozgniecionymi goździkami lub szczyptą cynamonu, aby całość nabrała wyrazistego smaku i aromatu. Gotowy dżem przełożyć do uprzednio przygotowanych słoiczków. Dżem z papryki stanowi świetny dodatek do zimnych przystawek, rolad mięsnych, kanapek a także gofrów i naleśników.
Aby przetwory zachowywały długo świeżość należy pamiętać o dokładnym zakręcaniu i pasteryzacji. Domowe przetwory z papryki to doskonały pomysł na wyjątkowy upominek dla przyjaciół a przede wszystkim sposób na zamknięcie zapachu lata w słoiku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana