Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Nowoczesne ogrodzenia posesyjne i przemysłowe - podobieństwa i różnice
Ogrodzenie – jak sama nazwa wskazuje – ma za zadanie grodzić posesję, czyli wytyczać jej granice i oddzielać ją od sąsiadujących działek. W tym celu wykorzystuje się różne materiały, zarówno tradycyjne drewno i kamień, jak i stal, aluminium czy szkło. Co wyróżnia nowoczesne ogrodzenia przeznaczone do posesji prywatnych oraz do zastosowań przemysłowych i czym różnią się te dwa typy konstrukcji?
Cechy nowoczesnych ogrodzeń posesyjnych
Wybierając ogrodzenia przeznaczone do prywatnych posesji, najczęściej kierujemy się ich estetyką. Jest to bowiem swego rodzaju wizytówka – pierwszy widoczny element, na który zwracają uwagę zarówno goście, jak i przypadkowi przechodnie. Wybrana konstrukcja powinna być zatem efektowna, przy czym nie oznacza to pełnej dowolności w jej projektowaniu. Ogrodzenie musi bowiem pasować zarówno do domu – jego stylu i kubatury – jak i do sąsiadujących budynków. Lepiej bowiem postawić na harmonijną, spójną całość niż osiągnąć niezamierzony, chaotyczny efekt kontrastu, który nie będzie się dobrze prezentował.
Pod tym względem nowoczesne ogrodzenia posesyjne sprawdzają się doskonale, a to z racji swojej minimalistycznej, wręcz nieco surowej formy, która pasuje do różnych stylów architektonicznych. - Mówi przedstawiciel firmy BoJeRo specjalizującej się w stolarce aluminiowej i stalowej. - Ponadto wykorzystywana do budowy tego typu konstrukcji stal znakomicie łączy się z innymi materiałami: kamieniem, drewnem, szkłem czy betonem. Dzięki temu inwestorzy zyskują bogate możliwości projektowania ogrodzeń, które mogą wyróżniać się fantazyjnym kształtem i zdobieniami, np. nawiązującymi do form geometrycznych.
Warto jednak pamiętać, że oprócz walorów estetycznych ważne są również parametry techniczne ogrodzeń posesyjnych, które powinny wyróżniać się trwałością, odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia, a także funkcjonalnością. Wygodę użytkowania zapewni odpowiednio dobrana brama wjazdowa, np. przesuwna, a także dodatkowa automatyka do bram.
Czym charakteryzują się ogrodzenia przemysłowe?
Ogrodzenia przemysłowe wykorzystywane są do wyznaczania granic i ochrony przed intruzami zakładów produkcyjnych, magazynów, hal montażowych, składowisk i innych terenów należących do przedsiębiorstw reprezentujących różne branże. Podstawową różnicą pomiędzy tymi konstrukcjami a omówionymi wcześniej ogrodzeniami posesyjnymi jest fakt, iż przy projektowaniu ogrodzeń przemysłowych większą wagę przywiązuje się do ich walorów użytkowych niż estetycznych. Z tego powodu płoty, furtki i bramy dla terenów przemysłowych charakteryzują się bardziej oszczędną formą, pozbawioną zbędnych dekoracji. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się stalowe segmenty, dodatkowo wzmacniane i ocynkowane, by nadać im wysoką wytrzymałość i trwałość. Ogrodzenia przemysłowe mogą być wyższe od posesyjnych i wyposażone w bramy o znacznej szerokości. Konstrukcje panelowe mają wszechstronne zastosowanie nie tylko w przypadku obiektów typowo przemysłowych, ale też terenów handlowych, sportowych czy rekreacyjnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana