Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega wybielanie zębów?
Śnieżnobiały, filmowy uśmiech to marzenie wielu osób. Na kolor szkliwa ma wpływ wiele czynników. Należą do nich stosowana dieta, używki, ogólny stan zdrowia, częstotliwość wizyt u dentysty i sposób codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Istnieje wiele różnych metod wybielania zębów. Wiele osób decyduje się skorzystać z profesjonalnych usług wybielania w gabinetach dentystycznych. Na czym polega wybielanie zębów? Sprawdź!
Profesjonalne wybielanie zębów
Zabieg przywracania zębom bieli cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów klinik stomatologicznych.
Wybielanie zębów to jeden z zabiegów stomatologii estetycznej. To proces, który polega na rozjaśnieniu zastanej barwy zębów. Technika wybielania zębów w gabinecie dentystycznym polega na zastosowaniu nadtlenku karbamidu lub nadtlenku wodoru. – wyjaśnia ekspert z gabinetu Medident Tabor.
Pierwszym etapem wybielania jest dokładne oczyszczenie zębów i zabezpieczenie dziąseł światłoutwardzalnym żelem. Następnie na zęby jest nanoszony przygotowany wcześniej preparat wybielający. Kolejno następuje kilka faz naświetlania szkliwa (przeważnie 2, 3 fazy). Efekty wybielania mierzy się porównując odcienie zębów. W profesjonalnych gabinetach istnieje możliwość rozjaśnienia szkliwa nawet o 5 tonów.
Domowe sposoby pomagające w wybielaniu zębów
Domowe sposoby nie są oczywiście tak skuteczne jak profesjonalne wybielanie. Mogą one jednak dobrze wspomagać ten proces, a także pozwalają na niewielkie, lecz zauważalne zmiany koloru szkliwa. Wśród nich najpopularniejsze są:
płukanie jamy ustnej olejem – najczęściej stosuje się olej kokosowy, który ma również właściwości antybakteryjne. Niestety na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy,
szczotkowanie zębów węglem aktywnym lub sodą oczyszczoną – metoda ta pozwala na ścieranie osadu nazębnego,
domowe pasty z zawartością kurkumy – ma ona działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Należy jednak uważać, ponieważ przy zbyt długim stosowaniu może odbarwiać szkliwo na żółty kolor.
Wśród wielu metod na domowe wybielanie zębów zdecydowanie najlepszą jest odstawienie używek takich jak kawa i papierosy. To one w największym stopniu odbarwiają szkliwo. Zaprzestanie ich używania sprawi, że zęby powoli się rozjaśnią, a pozytywne skutki zdrowotne będzie można odczuć nie tylko w jamie ustnej. Warto wspomnieć też, że w aptekach dostępne są produkty, które zawierają profesjonalne substancje rozjaśniające szkliwo. Można je zakupić w formie past, pasków nasączonych preparatem bądź też nakładek na zęby. Każdą alternatywną metodę należy jednak skonsultować ze specjalistą stomatologiem. Metody domowe, w odróżnieniu od profesjonalnego wybielania zębów, nie mają pełnego potwierdzenia w nauce i na dłuższą metę mogą okazać się szkodliwe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana