Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega ogrzewanie niskoemisyjne
W ostatnich latach pojawia się coraz więcej głosów na temat tzw. smogu, który staje się poważnym problemem, szczególnie w większych miastach. Postęp cywilizacyjny i nowoczesne technologie wymagają coraz większych nakładów energii, co – jeśli energia ta pobierana jest ze źródeł nieodnawialnych – przyczynia się do stopniowej degradacji środowiska. Dlatego tak ważna jest dziś gospodarna niskoemisyjna.
Gospodarka niskoemisyjna – znaczenie i założenia
W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energię, w tym ciepło, ale też na transport rośnie w zastraszającym tempie, co wiążę się z zanieczyszczeniem środowiska na skutek korzystania z nieodnawialnych źródeł energii. Głównym problemem są tu paliwa kopalne, przede wszystkim węgiel kamienny, ale też benzyna czy olej napędowy. Spalanie tego typu paliw odbywa się zarówno w lokalnych kotłowniach i domach jednorodzinnych, gdzie wciąż instaluje się tradycyjne kotły, ale nie bez znaczenia jest tu również emisja komunikacyjna oraz zanieczyszczenia przemysłowe i napływowe. Wszystko to przyczynia się do powstawania smogu i rozprzestrzenienia substancji, takich jak benzopiren, szkodliwe pyły, dwutlenek siarki czy tlenki azotu. Tego rodzaju zanieczyszczenia stanowią poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi, będąc przyczyną nowotworów, chorób układu oddechowego i innych schorzeń. To również powód degradacji ekosystemów. Nic więc dziwnego, że rząd i lokalne władze podejmują walkę ze smogiem wdrażając działania mające na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez korzystanie z alternatywnych źródeł energii, a przede wszystkim przez pozbycie się źródeł ogrzewania, takich jak piece na węgiel. Promowane jest natomiast ogrzewanie niskoemisyjne, czyli takie, które nie powoduje emisji pyłów do środowiska – może to być ogrzewanie elektryczne, na gaz czy biomasę. Coraz większą popularność zyskuje również niezwykle ekonomiczne, proste w obsłudze i zdrowe źródło ciepła, jakim są promienniki grzewcze.Promienniki ciepła jako skuteczny sposób na zdrowe ogrzewanie niskoemisyjne
Promienniki grzewcze to znakomita alternatywa dla wymagających serwisu i uwagi urządzeń, takich jak pompy ciepła czy też mało ekonomicznego ogrzewania gazowego. Technologia ta bazuje na prądzie elektrycznym, który przetwarzany jest na promieniowanie podczerwone. Tak wytworzona energia cieplna to efektywny i zdrowy sposób na ogrzewanie zarówno małych, jak i większych pomieszczeń.Sekret skuteczności ogrzewania przy pomocy promieniowania podczerwonego polega na ogrzewaniu nie powietrza, jak to jest w przypadku tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, a na zjawisku radiacji. – Tłumaczy przedstawiciel firmy ROTAL produkującej promienniki ECOSUN. - W efekcie ogrzewane są bezpośrednio obiekty znajdujące się w pomieszczeniu – meble czy ściany, a także ludzie. Pozwala to na szybkie uzyskanie komfortowej temperatury bez ryzyka strat ciepła na skutek np. wietrzenia.Dodatkową zaletą promienników elektrycznych jest ich uniwersalny, a nawet dekoracyjny charakter – mogą to być specjalne panele, a także obrazy czy lustra. Znajdują one zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak również w obiektach biurowych i przemysłowych. To sposób na zdrowe, w pełni komfortowe, a przede wszystkim przyjazne dla środowiska, niskoemisyjne ogrzewanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana