Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega laserowa korekcja wzroku?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest widzieć świat bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych? Wyobraź sobie, że możesz cieszyć się doskonałym widzeniem bez żadnych ograniczeń. To może okazać się osiągalne dzięki laserowej korekcji wzroku. Co należy wiedzieć na jej temat? Kiedy można zdecydować się na tego typu rozwiązanie? Odpowiadamy!
Jak przebiega laserowa korekcja wzroku?
Laserowa korekcja wzroku to metoda, która może pozwolić na trwałą poprawę ostrości widzenia. Zabieg polega na modelowaniu rogówki za pomocą lasera. Dzięki temu może zmienić się jej krzywizna, co prowadzi do skorygowania wady wzroku. Przygotowanie do zabiegu trwa kilka tygodni i obejmuje m.in. badania okulistyczne oraz konsultacje z lekarzem. Sam zabieg trwa krótko. Podczas jego wykonywania wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Przeprowadza się go ambulatoryjnie, a pacjent zazwyczaj może wrócić do domu tego samego dnia.
Kiedy można zdecydować się na korekcję wzroku z wykorzystaniem lasera?
Decyzję o przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku możesz podjąć, gdy Twoja wada wzroku przestanie się regularnie pogłębiać. Warto też wiedzieć, że metoda ta może sprawdzić się szczególnie w przypadku krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Z reguły tego rodzaju zabieg jest wykonywany wyłącznie u osób powyżej 18. roku życia. Co więcej, nie każdy dorosły może skorzystać z tej formy korekcji. Istnieją pewne przeciwwskazania, które musisz wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Należą do nich m.in. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne czy zaawansowane schorzenia oczu. W razie wątpliwości dobrze skonsultować się np. z osobami z centrum okulistyki i optyki Agamed.
Trzeba również pamiętać, że zabieg wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań, takich jak zespół suchego oka. Jeśli się je zauważy, należy skonsultować się z osobami z gabinetu, w którym była wykonywana laserowa korekcja wzroku. Zazwyczaj tego rodzaju dolegliwości są przejściowe. Ważne jednak, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu dokładnie omówić wszystkie związane z nim aspekty z lekarzem okulistą. Jeśli zastanawiasz się nad jego wykonaniem, warto skonsultować się z lekarzem okulistą oraz sprawdzić, czy nie występują u Ciebie przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Pamiętaj, że zdrowie Twoich oczu jest najważniejsze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana