Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co warto uważać korzystając z usług kantorów internetowych?
Kantory internetowe działają w Polsce od 10 lat. Z ich usług korzystają przede wszystkim kredytobiorcy hipoteczni, mający zobowiązania w obcej walucie, ale także firmy, turyści czy osoby pracujące za granicą, wysyłające pieniądze do kraju. Kantory internetowe kuszą przede wszystkim atrakcyjnymi kursami walut. Na co warto zwracać uwagę, korzystając z ich usług?
Atrakcyjne kursy nie dla wszystkich
Do korzystania z kantorów internetowych skutecznie przekonują atrakcyjne ceny walut. Zaletami e-kantorów są także: szybka i wygodna realizacja transakcji. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze najkorzystniejszy kurs to najlepszy wybór i zwracać uwagę na to, czy prezentowany na stronie kantoru kurs, dotyczy wszystkich użytkowników. Zdarza się bowiem, że dotyczy on wyłącznie transakcji na dużych kwotach, a przy mniejszych nie jest tak korzystny.
Warto uważać również na dodatkowe opłaty. Bowiem w przypadku niektórych banków transakcje mogą być obciążone kosztami, a także opóźnione. Uczciwy kantor internetowy powinien informować o tym przed transakcją. Niedopuszczalne jest, aby dopiero przy wpływie środków na konto, klient dowiadywał się, że do transakcji zostały doliczone dodatkowe koszty i potrącono je z wymienianej kwoty. – ostrzega nasz ekspert z kantoru internetowego centnet.pl.
Bezpiecznie jak w banku
Wybierając kantor internetowy warto kierować się nie tylko opiniami użytkowników, ale także dokładnie sprawdzić, czy e-kantor stosuje odpowiedni system zabezpieczeń. Przy rejestracji konta w serwisie użytkownik podaje dane niezbędne do wykonywania przelewów, w tym numery rachunków bankowych. Dlatego istotne jest to, aby baza danych była zgłaszana i kontrolowana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i administrowana zgodnie z wymogami prawa.
Komunikacja w systemie transakcyjnym powinna być zabezpieczona poprzez użycie certyfikatu SSL, co oznacza, że połączenie między serwerem kantoru a przeglądarką klienta jest szyfrowane, a cała transakcja jest chroniona przed atakami hakerów i złośliwego oprogramowania. Daje nam to pewność, że nasza komunikacja nie jest przez nikogo śledzona. Nikt nie będzie mógł zmienić numeru konta, który podajemy, ani skorzystać z niego w żaden inny, niedopuszczalny sposób. Taki sposób szyfrowania stosują między innymi banki. Jak go rozpoznać? Zabezpieczenie certyfikatem SSL można zauważyć w adresie strony, rozpoczyna się on literami https (s – od ang. secure). Oprócz tego w pasku adresu pojawi się dodatkowe oznakowanie – symbol kłódki i nazwa firmy.
Wiarygodny kantor internetowy umieści na swojej stronie internetowej niezbędne dane, takie jak adres fizyczny firmy, której jest własnością, numer NIP, REGON, wszelkie informacje dotyczące transakcji, bezpieczeństwa danych oraz przejrzysty, jasno sformułowany regulamin korzystania z usług.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana