Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Metody leczenia rwy kulszowej

Rwa kulszowa to jedno z najczęściej występujących zespołów bólowych dolnej części kręgosłupa. Choroba ta dotyka przede wszystkim osoby starsze oraz prowadzące siedzący tryb życia. Objawy rwy kulszowej są bardzo dokuczliwe i mogą znacznie wpłynąć na jakość życia pacjenta. W poniższym artykule przedstawimy metody leczenia rwy kulszowej oraz omówimy, które z nich są najskuteczniejsze.
Przyczyny i objawy rwy kulszowej
Rwa kulszowa to schorzenie, które znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Powstaje ono w wyniku ucisku korzeni nerwowych kręgosłupa lędźwiowego i krzyżowego. Może to być spowodowane m.in. przepukliną dysku międzykręgowego, zmianami zwyrodnieniowymi stawów kręgosłupa lub urazem. Do najczęstszych objawów rwy kulszowej zalicza się ból promieniujący z okolicy lędźwiowej do kończyny dolnej, mrowienie, drętwienie oraz osłabienie mięśni nóg. W cięższych przypadkach dochodzi do znacznych trudności w poruszaniu się. Choroba ta często dotyka osoby starsze, lecz może się również pojawić niezależnie od wieku.
Przeczytaj również: Czy chiropraktyka jest bezpieczna?
Jak leczyć rwę kulszową?
Istnieje wiele sposobów leczenia rwy kulszowej, jednak nie każda metoda jest skuteczna w każdym przypadku. W przypadku tego schorzenia leczenie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Na początku procesu leczenia często niezbędna jest farmakoterapia, którą stosuje się po to, aby wygasić stan zapalny, Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne mogą przynieść dużą ulgę w przypadku rwy kulszowej. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie leków może prowadzić do niekorzystnych skutków ubocznych.
Jedną z popularnych metod leczenia stosowana po ustąpieniu stanu zapalnego jest fizykoterapia. Fizykoterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów łagodzenia bólu związanego z rwą kulszową. W ramach fizykoterapii stosowane są m.in. elektrostymulacja, terapia uciskowa i chiropraktyka. Leczeniem rwy kulszowej przy pomocy chiropraktyki zajmuje się m.in. chiropraktyk we Wrocławiu. Również masaż pozwala na rozluźnienie mięśni i złagodzenie bólu. Chirurgiczne leczenie rwy kulszowej jest stosowane jedynie w bardzo ciężkich przypadkach, gdy inne metody leczenia okazały się nieskuteczne. Polega ono na usunięciu przyczyny ucisku korzeni nerwowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana