Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Meble niezbędne w każdej łazience
Aby korzystanie z łazienki zapewniało komfort, warto wyposażyć ją w odpowiednie meble, które dodadzą funkcjonalności i pozwolą na nadanie jej spójnego i uporządkowanego wyglądu. Często wybór odpowiednich mebli decyduje o poprawie walorów estetycznych łazienki. Zastanówmy się, jakie są niezbędne meble, które powinny się znaleźć w każdej łazience.
Meble w łazience
Nastały czasy, w których łazienka nie jest już wykorzystywana jedynie do codziennych prostych kąpieli. Dziś łazienka to miejsce, w którym przygotowujemy się do wyjścia do pracy czy na imprezę, robimy w niej pranie, robimy makijaż i dbamy o higienę. Po pracy zaś wracamy do niej, aby pozwolić sobie na chwile błogiego relaksu podczas gorącej kąpieli. Dlatego też łazienka przestała być czysto funkcjonalnym pomieszczeniem i nabrała w naszym życiu większego znaczenia. Z tego też powodu czasy, w których jedynym wyposażeniem łazienki była wanna i umywalka są już za nami, a coraz więcej osób przy aranżacji łazienki zwraca uwagę na to, czy korzystanie z łazienki będzie komfortowe, a przebywanie w niej będzie sprawiało przyjemność. Pomaga w tym dobór odpowiednich mebli łazienkowych.
Meble niezbędne w każdej łazience
Szafki towarzyszące umywalce są jednym z najważniejszych mebli w łazience. Umywalka często jest głównym ośrodkiem łazienki. Na rynku dostępna jest szeroka gama różnych rozwiązań mebli łazienkowych. Jednak podstawowy podział jest na: szafki podwieszane lub stojące, szafki z blatem do umywalek nablatowych, blatowych i podblatowych oraz szafki z umywalkami meblowymi.
Przeczytaj również: Jak urządzić łazienkę w sposób minimalistyczny?
W ostatnim przypadku kupując szafkę razem z umywalką, mamy pewność, że będzie ona odpowiednio do niej dobrana zarówno wizualnie, jak i gabarytowo. Wybór takiego rozwiązania pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na dopasowywanie poszczególnych elementów – stwierdza Mikołaj Zadwórny, specjalista z firmy P.H.CERAMIK.
Możemy również, zamiast szafki z drzwiczkami, wybrać szafkę w wersji z szufladami, co znacząco ułatwi codzienne użytkowanie. Nad umywalką możemy z kolei zastosować szafkę zintegrowaną z lustrem, która wyraźnie zwiększy jej funkcjonalność. Warto jednak pamiętać o tym, że szafki tego rodzaju są dość płytkie, a ilość rzeczy, które się do niej zmieszczą jest ograniczona. Świetnie jednak sprawdzi się w przechowywaniu podstawowych artykułów higienicznych i kosmetyków. Szafki z lustrami mogą być wyposażone w rampy oświetleniowe lub w odpowiednio dobrane kinkiety mocowane bezpośrednio do mebla. Miłośnicy minimalizmu zamiast widocznego gniazdka na ścianie, mogą wybrać opcję gniazdka ukrytego w szafce z lustrem.
Przeczytaj również: 3 powody, dla których warto zamówić meble na wymiar
Kolejnym niezbędnym meblem będą słupki łazienkowe. Te mając zazwyczaj niewielką szerokość, ale sięgając wysokością nawet dwóch metrów, sprawdzają się idealnie, gdy chcemy je ulokować między innymi elementami wyposażenia łazienki. Mogą posiadać liczne szuflady lub półki, jak i przestrzenie do umieszczenia większych gabarytowo sprzętów.
Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szafek do łazienki?
Kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na szafkę do łazienki, dotyczy tego, czy mebel jest dostosowany do warunków panujących w łazienkach. Szafki łazienkowe muszą być dobrze zaimpregnowane, czyli zabezpieczone przed wilgocią, która występuje w tego typu pomieszczeniach w trakcie kąpieli.
Kolejną sprawą jest rodzaj materiału, z którego jest wykonana szafka. Nie jest tajemnicą, że najbardziej trwałe są szafki z litego drewna, impregnowane w całości oraz meble lakierowane. Dlatego też tego typu meble są stosunkowo droższe od mebli np. z MDF laminowanego. Zazwyczaj meble lakierowane producenci są w stanie wykonać pod indywidualny wymiar uwzględniając wybrany przez klienta kolor mebla oraz rodzaj wykończenia szuflad (np. wyposażenie ich w lepszej jakości lub tańsze prowadnice czy dobranie odpowiednich uchwytów). Z takimi szafkami świetnie komponują się blaty z naturalnego drewna, które są zabezpieczone specjalnym lakierem, dzięki któremu klient nie musi się martwić o to, że po dłuższym czasie użytkowania ulegnie on zniszczeniu. Dużo mniej trwałe są meble laminowane. Ponadto występują zwykle w kilku podstawowych kolorach takich jak biały, szary, czarny czy imitujący drewno. Ale ich cena jest niższa i wykonywane są hurtowo, a co za tym idzie – mogą być szybko dostępne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana