Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Liposukcja – wskazania i przebieg zabiegu
Liposukcja, czyli zabieg powszechnienie znany jako odsysanie tłuszczu, to mało inwazyjna operacja plastyczna, który w krótkim czasie pomaga uzyskać wymarzoną sylwetkę. Zadowalające efekty, nieskomplikowany przebieg i niewielkie ryzyko powikłań sprawiają, że jest popularna wśród osób, u których liczne diety i regularna aktywność fizyczna okazały się niewystarczające, aby zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się, jakie są wskazania i jak przebiega zabieg.
Kiedy warto wykonać liposukcję? – wskazania do zabiegu
Liposukcja to operacja polegający na odsysaniu tłuszczu. Warto podkreślić, że jest to w pełni sprawdzony i bezpieczny zabieg modelowania sylwetki. Dzięki niemu można kształtować ciało oraz pozbyć się zbędnych kilogramów z niechcianych miejsc takich jak: ramiona, uda, pośladki, podbródek i z innych okolic ciała. Liposukcję, czyli tzw. LFD (ang. Local Fat Deposit) zaleca się osobom, które przez wiele miesięcy korzystały z różnego rodzaju diet, a także ćwiczyły regularnie i mimo tego nie osiągnęły zamierzonych efektów. Ta operacja plastyczna jest szybką metodą na uzyskanie szczupłej i pięknej sylwetki, dlatego też wskazaniem do odsysania tłuszczu jest nadwaga i chęć pozbycia się nadprogramowych kilogramów. Liposukcja nie jest jednak wskazaniem i sposobem na leczenie otyłości oraz odzyskanie jędrnej skóry (nie zwalcza cellulitu).Liposukcja – przebieg zabiegu
Liposukcja to prosta operacja plastyczna, która trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin. Przed operacją należy wykonać niezbędne badania (m.in. morfologia krwi, EKG, RTG) oraz poddać się konsultacji specjalistycznej, która potwierdzi brak przeciwwskazań, do których zalicza się np. cukrzycę, żylaki, nadczynność tarczycy. W dniu operacji plastycznej pacjent nie może jeść ani pić na 6 godzin przed zabiegiem. Odsysanie tłuszczu rozpoczyna się od podania znieczulenia (przy małych zabiegach najczęściej znieczulenie miejscowe, inaczej obwodowe lub ogólne).W trakcie zabiegu okolice poddawane liposukcji nasącza się roztworem Kleina , który rozpuszcza komórki tłuszczowe, a także działa przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie i przeciwbólowo – mówi specjalista z Kliniki Chęciński z Warszawy.Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie niewielkich nacięć umożliwiających odessanie tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalistycznego aparatu. Jednorazowo u jednego pacjenta można odessać maksymalnie do 4 litrów tłuszczu. Ostatnim etapem jest założenie na ranki szwów (ściąga się je w 5-7 dobie po zabiegu), a następnie nałożenie na ciało elastycznych opatrunków i opasek uciskowych. Bezpośrednio po zabiegu liposukcji może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, drętwienie, a także sączenie z ranek. Nie jest to jednak niebezpieczne i znajdujący się w klinice personel medyczny, potrafi właściwie zareagować na te objawy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana