Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Które części do maszyn rolniczych wybrać - oryginalne czy zamienniki?
Awaria maszyny rolniczej to poważne utrudnienie w realizacji prac polowych skutkujące opóźnieniami w produkcji rolnej, a co za tym idzie – stratami. Aby temu zapobiec, warto odpowiednio dbać o ciągniki, kombajny i inne urządzenia, pamiętając o ich regularnej konserwacji oraz wymianie części. Jakie komponenty wybierać w tym celu – oryginalne, pochodzące od producenta czy zamienniki?
Oryginalne części gwarancją jakości
Szybka wymiana zepsutej lub zużytej części w maszynie rolniczej pomoże uniknąć kosztownych przestojów w pracy gospodarstwa. Takich sytuacji często nie da się uniknąć – intensywna eksploatacja ciągników, kombajnów i innych urządzeń prowadzi do stopniowej degradacji rozmaitych podzespołów, w tym układu napędowego, hamulcowego czy kierowniczego. O ile jednak decyzja o wymianie części wydaje się oczywista, to już wybór odpowiednich komponentów może być problematyczny. Na rynku dostępne są bowiem zarówno oryginalne części oferowane przez producentów maszyn, jak i ich zamienniki. Nie da się ukryć, że główną różnicę pomiędzy tymi dwiema grupami produktów stanowi cena. To jednak nie wszystko.
Oryginalne części to nie tylko kwestia logotypu producenta, czyli potwierdzenia renomy danej marki. - Zaznacza przedstawiciel sklepu Agroczęści. - Komponenty te są bowiem nieustannie testowane i kontrolowane, a ich projekty poddawane modyfikacjom, by jak najlepiej spełniać wymagania danego modelu. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiona część będzie w stu procentach pasowała do naszej maszyny i bez problemu współpracowała z istniejącymi podzespołami.
To jednak nie koniec zalet oryginalnych części do kombajnów, ciągników i innych maszyn rolniczych. Stosując je, zachowujemy bowiem warunki gwarancji, co ma niebagatelne znaczenie dla właścicieli nowych maszyn rolniczych.
Zamienniki – tańsze nie znaczy gorsze
Czy powyższe argumenty podważają zasadność stosowania zamienników? Niezupełnie. Części zamienne są bowiem znacznie tańsze od oryginalnych, co pozwala zaoszczędzić na naprawie maszyny. Trzeba jednak uważać, aby nie była to jedynie pozorna oszczędność. Komponenty w nieadekwatnie niskich cenach powinny wzbudzić naszą czujność, gdyż może się okazać, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście na rynku dostępne są obecnie wysokiej klasy zamienniki, które pozwolą przywrócić prawidłowe funkcjonowanie maszynie rolniczej. Wiele z nich jest wzorowanych na oryginalnych projektach oraz produkowanych z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu takie zamienniki nie tylko będą kompatybilne z innymi podzespołami maszyny, ale będą się również wyróżniały trwałością i odpornością na trudne warunki pracy. To zatem dobre rozwiązanie do nieco starszych maszyn rolniczych, które przepracowały już wiele godzin i na które nie przysługuje już gwarancja producenta.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana