Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy można wyeksmitować lokatora?
Może się wydawać, że posiadanie nieruchomości na wynajem gwarantuje stały dochód i wynikające stąd poczucie finansowego bezpieczeństwa. W praktyce właściciele nieruchomości muszą często mierzyć się z olbrzymim problemem, jakim są nieuczciwi najemcy. Niestety, obowiązujące prawo, które chroni przede wszystkim lokatorów, w sytuacjach spornych stawia wynajmujących z góry na przegranej pozycji.
Umowa najmu a rzeczywistość
Czy podpisanie umowy najmu jest wystarczającym zabezpieczeniem dla właściciela nieruchomości? Okazuje się, że nie. Przekazując klucze nowym lokatorom, nigdy nie możemy mieć pewności, kogo wpuszczamy do mieszkania czy domu. Chociaż umowa najmu zawsze nakłada na lokatora szereg oczywistych obowiązków, w tym bieżącego opłacania czynszu, rachunków za media, utrzymywania lokalu w dobrym stanie i przestrzegania tzw. porządku domowego, nie wszyscy najemcy stosują się do jej warunków. Zdarza się też, że lokatorzy nie chcą opuścić wynajmowanego lokalu po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umowy. Czy w takiej sytuacji można przeprowadzić eksmisję?
Co to jest eksmisja i kiedy jest możliwa?
Eksmisja lokatora to w wielkim skrócie usunięcie go z mieszkania lub domu zajmowanego po utracie tytułu prawnego do lokalu. Do przeprowadzenia eksmisji niezbędne jest uzyskanie sądowego wyroku, którego egzekucją (wykonaniem) zajmuje się komornik. Oznacza to, że pozbycie się lokatora, który nie płaci czynszu lub narusza warunki umowy, a nawet ogólne przepisy prawa, a mimo rozwiązania umowy nie chce się wyprowadzić, wymaga od właściciela dużych nakładów finansowych i zajmuje wiele czasu. Żeby usunąć nieuczciwego najemcę na drodze eksmisji, wynajmujący musi złożyć do sądu pozew o przymusowe opuszczenie lokalu i uzbroić się w cierpliwość. Tego rodzaju sprawy w Polsce ciągną się najczęściej latami. Przez cały ten czas właściciel ponosi koszty związane z utrzymaniem mieszkania zajmowanego przez oszusta i teoretycznie ma związane ręce. Polskie prawo nie przewiduje eksmisji na bruk, dlatego komornik sądowy ma związane ręce i często nie jest w stanie eksmisji przeprowadzić.
Jak odzyskać mieszkanie szybciej i taniej?
Alternatywnym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalną firmą z doświadczeniem w odzyskiwaniu nielegalnie zajmowanych nieruchomości. Firma Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego z Gdyni, z Gdyni świadczy swoim klientom szeroki zakres usług detektywistycznych i prawnych, a jednym z głównych obszarów działalności firmy jest prowadzenie mediacji eksmisyjnych z pominięciem czasochłonnych procedur sądowych, ale jednocześnie w pełni zgodnie z prawem. 100% skuteczność dotychczasowych akcji CBBP to efekt ścisłej współpracy świetnie przeszkolonych agentów-negocjatorów i prawników (adwokatów i radców prawnych). Wszystkie działania prowadzone w ramach interwencji są zgodne z prawem, co gwarantuje klientom zabezpieczenie na wypadek dalszych utrudnień ze strony nieuczciwych najemców.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana