Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakim celom służą instalacje SSWIN?

Instalacje przeciwwłamaniowe są nieodłącznym systemem zabezpieczającym w każdej firmie. Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa pracowników i mienia jest istotne dla każdego przedsiębiorstwa. Alarmy są też coraz częściej stosowane w strefach mieszkalnych - przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak również na strzeżonych osiedlach mieszkaniowych. Instalacja SSWIN jest jednym z takich systemów przeciwwłamaniowych. Czym jest i jakim celom służy?
Czym jest instalacja SSWIN
Instalacja SSWIN, czyli system sygnalizacji włamania i napadu, jest to instalacja alarmowa z rodzaju antywłamaniowych. Jej zadaniem jest za pomocą zespołu różnego rodzaju czujników reagujących na bodźce wykrycie intruzów na terenie chronionego obiektu oraz wszczęcie alarmu i poinformowanie właściciela lub firmy ochroniarskiej o zaistniałej sytuacji. Umożliwia też uruchomienie alarmu z powodu napadu - służą do tego specjalne przyciski albo piloty.
Budowa instalacji SSWIN
Instalacja SSWIN składa się z kilku powiązanych ze sobą modułów. Istnieje również możliwość jej rozbudowy o kolejne komponenty. Do głównych jej elementów należą:
Centralka - jest sercem całej instalacji. Jej zadaniem jest koordynacja i odbieranie informacji od czujników, informowanie o zdarzeniach właścicieli i kontakt z ochroną obiektu. Centralka może łączyć się z wszelkimi czujnikami przewodowo lub za pomocą sieci bezprzewodowej. Istnieje możliwość jej rezerwowego zasilania akumulatorowego, na wypadek odcięcia dostępu do sieci elektrycznej. Nowoczesne centralki alarmowe oferują również bezprzewodowy dostęp do informacji i ich konfigurację za pomocą komputera lub telefonu komórkowego.
Czujniki - które można podzielić na wiele rodzajów czujników alarmowych - rozróżnia się czujki podczerwieni, ultradźwiękowe, mikrofalowe, wibracyjne, magnetyczne, jak i wiele innych, zależnych od zapotrzebowania, rozwiązań. Czujniki mogą kontaktować się z centralą za pomocą fali radiowych. „Dzięki zasilaniu bateryjnemu są w stanie działać samodzielnie 3-5 lat, bez potrzeby ich częstej wymiany”. - stwierdza specjalista z firmy WI-KO-MA Instalacje Elektryczne.
Sygnalizatory - podłączone do centralki sygnalizatory akustyczne, bądź akustyczno-optyczne, które mogą zostać uruchomione w przypadku na wykrycia intruzów lub uruchomienia systemu przeciwnapadowego.
Przyciski i piloty antynapadowe - służą do cichego wszczęcia alarmu i poprzez centralę alarmową powiadomienie odpowiednich służb lub firmy ochroniarskiej.
Manipulatory - moduły składające się z klawiatury z wyświetlaczem LCD, służące do zarządzania całą instalacją alarmową. Umożliwiają włączanie i wyłączanie dozoru, konfigurację i sprawdzanie zapisów zdarzeń i awarii.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana