Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie podłoże wybrać do altany ogrodowej?
Odpowiednio zagospodarowany ogród daje wiele możliwości relaksu na świeżym powietrzu. Elementem aranżacyjnym niezwykle przydatnym w ogrodzie, idealnym zarówno na upalne, jak i deszczowe dni jest altana ogrodowa. Ze względu na narażenie posadzki w altanie na zanieczyszczenia oraz szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, jej podłoże musi być solidne i wytrzymałe, odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.
Altanka ogrodowa jest wyjątkowo ciekawym pomysłem na aranżację działki – doskonale komponuje się z huśtawkami ogrodowymi, paleniskiem czy basenem. Konstrukcja altany ogrodowej najczęściej wykonana jest z drewna. Czy zatem podłoga drewniana jest jedynym słusznym rozwiązaniem? Jakie podłoże najlepiej sprawdzi się w altanie? Jaki rodzaj posadzki będzie trwały i odporny na zabrudzenia?
Posadzka z kamienia naturalnego
Świetnym sposobem na mocną i solidną posadzkę w altanie ogrodowej jest kamień naturalny. Można wyłożyć nim altanę oraz ścieżki, które do niej prowadzą – tym sposobem aranżacja ogrodu będzie spójna i harmonijna, a sam ogród zyska niebanalnego charakteru i elegancji.
Jak wyjaśnia specjalista z Kopalni Łupka Szarogłazowego JENKÓW w województwie dolnośląskim: Kamień naturalny doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i metalem, dlatego sprawdzi się w połączeniu z altankami wykonanymi z różnych materiałów. Podłoga wykonana z kamienia naturalnego jest stabilna i wytrzymała, a także odporna nie tylko na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale też na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Kamień ścieżkowy łupany
Płyty kamienne stosuje się w szczególności do wytyczania i wypełniania ścieżek oraz ogrodowych chodników, jednak ze względu na swoje liczne atuty, warto wykorzystać je również w postaci posadzki do altany ogrodowej. Płyty z kamienia łupanego mają nieregularne kształty i oryginalną barwę, dzięki czemu są idealnym elementem dekoracyjnym każdego ogrodu. Płyty kamienne sprawdzają się doskonale zarówno w ogrodach utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tych nowoczesnych. Są świetną alternatywą dla podłogi drewnianej, gresu czy kostki brukowej.
Kamień ścieżkowy cięty
Kamień ścieżkowy cięty czterostronnie ma formę dużych płyt. Stanowi on doskonałą alternatywę dla kostki brukowej oraz podłóg drewnianych czy płytek gresowych. Trwałość kamienia ciętego pozwala na bezproblemowe wykładanie nim chodników, parkingów, podjazdów, czy tras spacerowych. Ze względu na jego odporność, liczne walory funkcjonalne oraz estetyczne kamień naturalny cięty z powodzeniem nadaje się również do wykładania posadzek altan ogrodowych. Kamieniem ścieżkowym ciętym można także wyłożyć ścieżkę prowadzącą do altany, podjazd oraz parking, dzięki czemu ogród utrzymany zostanie w jednorodnej tonacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana