Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie dania można przyrządzić z bulionu wołowego?
Bulion wołowy jest najbardziej wymagającym ze wszystkich wywarem. Potrzeba do niego nie tylko zdrowych warzyw, ale także mięsa i kości wysokiej jakości. Przede wszystkim jednak jego przygotowanie jest czasochłonne. Wołowy bulion gotuje się nawet 12 godzin. Za to potem może stanowić doskonałą bazę wartościowych i smacznych potraw. Co można przyrządzić z bulionu wołowego?
Jakie zupy smakują najlepiej na bulionie wołowym?
Bulion jest podstawą niemal każdej zupy. Buduje jej smak i aromat. W niektórych przypadkach bulion warzywny lub drobiowy sprawdza się równie dobrze jak wołowy, ale są takie dania, które nie mogą się obejść bez wywaru z mięsa wołowego. Do takich zup należy fasolowa, krupnik, gulaszowa i cebulowa. Do zupy fasolowej oprócz wołowiny potrzebne jest mięso wędzone, na przykład kawałek boczku lub kiełbasa. Fasolę gotuje się w wywarze, a gdy zmięknie, trzeba dodać wędzonkę i przyprawy: sól, pieprz, majeranek i paprykę oraz przecier pomidorowy.
Wywar do krupniku warto podzielić na dwie części i w jednej ugotować kaszę. Następnie dodać ją do reszty zupy wraz z pokrojonymi w kostkę ziemniakami. Najbardziej tradycyjna zupa cebulowa zawdzięcza swój ciemny kolor naturalnemu bulionowi wołowemu. Dodatkowo używa się mocno podsmażonej cebuli i porto, brandy lub wina. Zupa gulaszowa ma dzięki wywarowi z mięsa wołowego głęboki smak, ale jest ponadto bardzo pożywna. Dlatego znakomicie rozgrzewa i jest chętnie przygotowywana zimą.
Jakie słynne dania kuchni świata nie mogą się udać bez bulionu wołowego?
Absolutnym klasykiem kuchni francuskiej jest boeuf bourguignon. Sekretem jest w tym przypadku baza, czyli wołowina i wywar. Bez dobrej jakości podstawy to burgundzkie danie nie osiągnie głębi smaku. Przygotowanie boeuf bourguignon nie jest skomplikowane, ale wymaga czasu. Dlatego amatorzy gotowania tej potrawy sięgają po gotowy wywar wołowy od producenta GoodJo. Dzięki temu nie tylko oszczędzają czas, ale mają również pewność użycia najwyższej jakości składników.
Wiele dań kuchni azjatyckiej nie uda się bez długo gotowanego bulionu wołowego. Wietnamska zupa pho, bazuje na wywarze z mięsa i kości. Zupa występuje w niezliczonej ilości wersji, zależnie od dodatków. Jest także przyprawiana w odmienny sposób. Dzięki makaronowi ryżowemu lub sojowemu stanowi pełnowartościowy, sycący posiłek. Inna słynna azjatycka zupa — japoński ramen, w jednej z wersji opiera się na wołowym bulionie. Również w tym daniu decydujące są dodatki, a najważniejszy, od którego pochodzi nazwa, jest specjalny makaron.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana