Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zamontować ogrodzenie na placu budowy?
Przed rozpoczęciem budowy, teren należy odpowiednio zabezpieczyć. Nie może on bowiem stanowić zagrożenia dla budowlańców oraz osób trzecich. W tym przypadku stosuje się przede wszystkim różnego rodzaju płoty, którymi otacza się plac budowy. Jak należy się za to zabrać? Jak zamontować ogrodzenie na placu budowy? O czym trzeba w tym przypadku pamiętać?
Minimalna wysokość i odległość ogrodzenia
Zgodnie z obowiązującymi przepisami teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu jego ogrodzenie. Ogrodzenie placu budowy musi stać oczywiście w granicach danej działki. Jednak nie trzeba od razu otaczać płotem całej działki. Równie dobrze można zabezpieczyć jedynie jej fragment, na którym prowadzona jest budowa. Płot powinien mieć przy tym minimum 150 cm wysokości, a jego konstrukcja nie może zagrażać ludziom. Dodatkowo w miejscach, w których istnieje ryzyko spadania z wysokości ciężkich przedmiotów, odległość między obiektami a ogrodzeniem wynosić musi co najmniej 1/10 wysokości budynku, który ma powstać.
Kiedy należy postawić ogrodzenie placu budowy?
Przygotowania do budowy powinno zacząć się właśnie od ogrodzenia placu budowy. Ogrodzenie postawić można jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia na budowę. Co więcej, faktu budowy płotu nie trzeba nigdzie zgłaszać, nawet gdy ma to być finalnie ogrodzenie docelowe. Warunek jest jeden – wysokość płotu nie może wynosić więcej niż 220 cm. Na ogrodzenie nie trzeba pozwolenia, ale nie oznacza to, że podczas jego budowy, nie trzeba być w zgodzie z aktualnymi przepisami. Dobrze wykonane ogrodzenie chroni nie tylko osoby trzecie przed utratą życia czy zdrowia, ale i sprzęt budowlany przed kradzieżą oraz wandalizmem.
Siatka czy panele ogrodzeniowe?
Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku budowa wysokiej jakości płotu. Coraz częściej rezygnuje się z metalowej siatki, którą można łatwo przeciąć na rzecz ocynkowanych ogrodzeń panelowych, takich jak te dostępne w ofercie firmy Innowall. Są one szybkie w montażu, a przy tym znacznie bardziej wytrzymałe niż wspomniane ogrodzenia siatkowe. Co więcej, takie ogrodzenie można obecnie bez większego problemu wynająć. Jednak w wielu przypadkach ogrodzenie tymczasowe staje się ogrodzeniem na lata. Zgodnie z obowiązującymi przepisami materiały budowlane, gruz oraz różnego rodzaju odpady muszą być magazynowane na placu budowy. Dotyczy to także toalet przenośnych. Warto więc planując płot, uwzględnić również i tego typu elementy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana