Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak założyć konto w banku? Kilka prostych kroków
W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta w banku. Indywidualny rachunek pozwala wygodnie zarządzać posiadanymi środkami finansowymi, dokonywać zakupów i opłat. Co więcej, ulokowane w banku pieniądze będą bezpieczniejsze niż w przysłowiowej skarpecie. Nie zwlekaj, załóż swoje konto osobiste już dziś. Jak szybko i łatwo to zrobić?
Krok pierwszy, czyli wybór rachunku
Planując założenie osobistego konta w banku, w pierwszej kolejności należy wybrać optymalny typ rachunku. Obecnie banki oferują szeroki wachlarz produktów zarówno dla klientów indywidualnych, np. ROR dla młodych oraz standardowy, jak i dla firm. Podejmując decyzję o wyborze konta, warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:
- wysokość opłat – przed założeniem rachunku należy sprawdzić, ile będzie kosztowało jego prowadzenie oraz użytkowanie karty płatniczej;
- warunki wypłat – zwróćmy uwagę na możliwości i ewentualne koszty związane z wypłatą gotówki z bankomatów zarówno w Polsce, jak i za granicą;
- usługi mobilne – warto upewnić się, czy dane konto umożliwia przeprowadzanie operacji bezgotówkowych za pośrednictwem internetu, a także przy pomocy telefonu.
Krok drugi – ważne informacje i dokumenty
Otwarcie osobistego rachunku w banku odbywa się na mocy umowy. Warto zapoznać się z jej szczegółami oraz z regulaminem świadczonych przez dany bank usług. Szczególnie istotny jest czas trwania umowy oraz rodzaj dokumentów, jakie należy załączyć. Przy zakładaniu konta z pewnością konieczne będzie okazanie dowodu tożsamości. Pamiętajmy przy tym, że rachunki indywidualne przeznaczone są dla osób fizycznych, które mają zdolność do czynności prawnych. W niektórych przypadkach możliwe jest również założenie rachunku wspólnego, którym zarządzać będą współposiadacze.
Krok trzeci, czyli założenie konta
Kiedy już podejmiemy decyzję co do rodzaju konta i zapoznamy się z warunkami umowy, możemy przystąpić do otwarcia rachunku i podpisania umowy. Niektóre instytucje oferują w tym zakresie udogodnienia - przykładowo Poznański Bank Spółdzielczy umożliwia pobranie i przygotowanie wniosku online. Wniosek należy wypełnić, podając niezbędne informacje i dane osobowe dotyczące np. miejsca zamieszkania czy adresu korespondencyjnego. Ostatni krok to udanie się do placówki banku i podpisanie dokumentów. Jak więc się okazuje, od posiadania własnego konta dzieli nas zaledwie kilka prostych kroków. Warto je podjąć, jeśli chcemy wygodnie zarządzać pieniędzmi i swobodnie dokonywać operacji bezgotówkowych, mając przy tym na względzie bezpieczeństwo środków finansowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana