Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zabezpieczyć powierzchnię jachtu przed promieniami UV?
Powierzchnia jachtu narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednym z tych, którego nie sposób uniknąć, jest promieniowanie UV, które powoduje blaknięcie powłoki lakierniczej. Aby łódź prezentowała się olśniewająco możliwie jak najdłużej, nieodzowna jest jej właściwa pielęgnacja. W jaki sposób można zabezpieczyć powierzchnię jachtu przed słońcem?
Jak zadbać o stan jachtu?
Opieka nad stanem wizualnym jachtu, czyli detailing, to kilkuetapowy proces. Przed zaaplikowaniem środka chroniącego przed promieniami UV niezbędna jest odnowa powierzchni łodzi. Wielostopniowe polerowanie pozwala pozbyć się mniejszych i większych rys, zmatowień, przebarwień, nalotów oraz innych powierzchniowych niedoskonałości, co jest podstawą do wydobycia głębokiego, długo utrzymującego się połysku. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się preparat zabezpieczający. Dostępnych jest wiele ich rodzajów – do najpopularniejszych należą wosk naturalny i powłoki polimerowe.
Przeczytaj również: Planujesz wyjazd na żagle? Pamiętaj o bezpieczeństwie
Ochrona jachtu przed słońcem dzięki fotokatalitycznej nanopowłoce samooczyszczającej
Na rynku stale pojawiają się kolejne środki przeznaczone do ochrony łodzi. Nowoczesnym sposobem na zabezpieczenie powierzchni jachtów przed promieniowaniem słonecznym jest fotokatalityczna nanopowłoka samooczyszczająca przeznaczona specjalnie dla ochrony łodzi i jachtów. Charakteryzuje się ona silnym filtrem UV, który zapobiega przedwczesnemu blaknięciu lakieru, dzięki czemu jacht zachowuje piękny wygląd przez długi czas. Co więcej, dzięki właściwościom fotokatalitycznym powłoki, za które odpowiada obecność dwutlenku tytanu, pokryte nią powierzchnie zyskują zdolności samooczyszczające, co pozwala znacząco ograniczyć pracochłonność oraz koszty czyszczenia i konserwacji elementów łodzi.
Inne zalety fotokatalitycznych powłok samooczyszczających
Ochrona przed promieniowaniem słonecznym oraz nadanie zdolności do samooczyszczania to niejedyne zalety, jakimi mogą pochwalić się fotokatalityczne nanopowłoki samooczyszczające.
Nanopowłoki charakteryzują się właściwościami hydrofilowymi. Tworzą cienką, niewidoczną warstwę, która rozbija cząsteczki wody na drobne krople, dzięki czemu nie są one w stanie przeniknąć do głębiej położonych warstw – tłumaczy pracownik firmy Hard Chris Krzysztof Tomera, która specjalizuje się w technologii nanopowłok ochronnych. Z wykorzystaniem nanopowłok można zabezpieczyć powierzchnię łodzi przed słodką i słoną wodą, opadami atmosferycznymi oraz wilgocią w powietrzu. Można nią także pokryć szyby, dzięki czemu woda będzie znacznie szybciej spływała po ich powierzchni. Pozwoli to zagwarantować zdecydowanie lepszą widoczność podczas pływania w niesprzyjających warunkach, a w efekcie zwiększy bezpieczeństwo.
Podsumowując, prawidłowa opieka nad jachtem pozwala nie tylko zachować jego perfekcyjny wygląd, ale również przedłużyć jego żywotność oraz utrzymać wartość. Do pielęgnacji łodzi warto więc używać wyłącznie najlepszych środków chemicznych, które gwarantują uzyskanie oczekiwanych efektów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana