Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zaaranżować kuchnię w stylu skandynawskim?

Wśród wielu pomysłów na ciekawą aranżację kuchni dużą popularnością cieszą się pomieszczenia urządzone zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego. Jasne, proste wnętrza charakteryzujące się dużą funkcjonalnością zdobyły serca ogromnej liczby architektów i na stałe zagościły w polskich domach. Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Kiedy warto się na to zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.
Co charakteryzuje kuchnie w stylu skandynawskim?
Styl skandynawski trafił do Polski z północy Europy. To tam powstał, a następnie rozkwitł i rozprzestrzenił się na pozostałe regiony Starego Kontynentu. Wśród cech charakterystycznych powierzchni zaaranżowanych według zasad tego stylu warto wymienić minimalizm, prostotę i maksymalną praktyczność. Wnętrza są przestronne, estetyczne i utrzymane w jasnej kolorystyce. Zarówno kuchnie, jak i pozostałe pomieszczenia w stylu skandynawskim wyróżniają się przemyślanym układem, precyzyjnym zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni oraz brakiem zbędnych dekoracji. Jakie meble wykorzystuje się w takich kuchniach? Zapytaliśmy o to pracownika firmy Eltop, oferującej meble na wymiar w Warszawie.
Przeczytaj również: Inteligentna zmywarka Samsung – jaką rolę spełnia w inteligentnej kuchni?
– Skandynawowie cenią sobie spokój i bliskość natury. Nie dziwi więc fakt, że w ich wnętrzach dominują naturalne materiały, w tym głównie drewno. W kuchniach i jadalniach nie ma więc miejsca na skórzane krzesła. Drewniane szafki oraz blaty są niezwykle trwałe i praktyczne. Cechuje je ponadprzeciętna trwałość i odporność na uszkodzenia. Jednym z głównych założeń stylu skandynawskiego jest uzyskanie jasnych, przestronnych i optycznie powiększonych pomieszczeń. Z tego powodu liczba mebli jest redukowana do niezbędnego minimum. W kuchniach powstałych na północy Europy liczy się przede wszystkim funkcjonalność i wygoda. W tym przypadku mniej oznacza więcej. Decydując się na urządzenie kuchni w tym stylu, warto stawiać na gładkie fronty utrzymane w białych lub pastelowych barwach. Jasne szafki można jednak przełamać ciemniejszymi blatami lub stołem w kolorze naturalnego drewna. W ten sposób do wnętrza wprowadzana jest nuta eklektyzmu
– powiedział nasz rozmówca.
Komu polecana jest kuchnia w stylu skandynawskim?
Budowa kuchni w stylu skandynawskim to rozwiązanie dla osób lubiących proste formy, brak przepychu i zbędnych dekoracji. Świetnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach z dominacją minimalistycznych wnętrz. To doskonała propozycja dla inwestorów zainteresowanych połączeniem kuchni z salonem za pomocą praktycznej wyspy. Miłośnicy przestronnych powierzchni doświetlonych wielkoformatowymi oknami także powinni zdecydować się na montaż kuchni w tym stylu.
Przeczytaj również: Taras w stylu skandynawskim – jak stworzyć idealną aranżację?
Kuchnia skandynawska przyciąga czystością, porządkiem i ładem. Połączenie drewnianego wyposażenia z delikatnymi dodatkami nawiązującymi do natury sprawia, że w takim pomieszczeniu czas upływa wyjątkowo przyjemnie. Aby wnętrze było maksymalnie dopasowane do potrzeb domowników, warto zdecydować się na zakup mebli kuchennych od producenta. Warszawa to miasto, w którym nietrudno znaleźć satysfakcjonującą ofertę. Zabudowa wykonana na specjalnie zamówienie pozwala realizować indywidualne pomysły aranżacyjne, co nie jest możliwe w przypadku gotowych zestawów dostępnych w sieciowych sklepach meblowych.
Przeczytaj również: Okna loftowe jako element stylu skandynawskiego: harmonijne połączenie
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana