Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda badanie składu i masy ciała?
Prawidłowa masa ciała, a także jego skład to istotne czynniki, które w dużej mierze świadczą o kondycji organizmu. Niestety w dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób zmaga się z groźną otyłością, utrzymanie właściwych parametrów nie jest wcale takie proste. Można sobie jednak pomóc dzięki treningom personalnym czy współpracy z dietetykiem. Aby było to jednak w pełni skuteczne, warto zacząć od badania składu i masy ciała. Dowiedz się, jak ono wygląda.
Po co wykonuje się badanie składu i masy ciała?
Waga nie jest jedynym wyznacznikiem kondycji naszego organizmu. Choć na ogół można dzięki niej stwierdzić, czy cierpimy na nadwagę, czy też zmagamy się z niedowagą, są sytuacje, kiedy wynik ten jest zupełnie niemiarodajny. Aby mieć całkowitą pewność dotyczącą stanu, w jakim znajduje się nasze ciało, warto wykonać profesjonalne pomiary. A te są możliwe właśnie dzięki badaniu składu i masy ciała.
Dzięki badaniu składu i masy ciała poznamy nie tylko nasze BMI, ale przekonamy się również jaki jest stosunek tłuszczu do tkanki mięśniowej. Wszystko to sprawi, że będziemy mogli rozpocząć świadomą pracę nad sobą, które nie tylko pozwoli zadbać o wygląd, ale i o samopoczucie. Będzie to też doskonały wstęp do współpracy z dietetykiem i trenerem personalnym, którzy w swoich planach uwzględnią skład ciała.
Na czym polega badanie składu i masy ciała?
Badanie składu i masy ciała wykonuje się z pomocą specjalnej wagi. Kiedyś było to możliwe jedynie w profesjonalnych placówkach, dziś natomiast możemy także zaopatrzyć się w wagę do użytku domowego. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z urządzenia w klubie fitness czy poradni dietetycznej, ponieważ specjaliści pomogą nam właściwie zinterpretować wyniki pomiarów, mówi dietetyk z Wadowic.
Aby wykonać analizę, należy boso stanąć na przeznaczonej do pomiarów wadze. Trzeba zdjąć również odzież wierzchnią, a przede wszystkim biżuterię i inne metalowe elementy. W ręką najczęściej trzyma się także specjalne uchwyty wagi. Pomiar trwa krótko i jest całkowicie bezbolesny. Badanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu bioimpedancji elektrycznej. Metoda ta polega na tym, że podczas wykonywania pomiarów, sygnały elektryczne o niskim poziomie natężenia przepływają przez ciało. W wyniku pomiarów można poznać nie tylko swoją wagę i BMI, ale także dowiedzieć się, jaka jest masa mięśni i tkanki tłuszczowej oraz zawartość wody w organizmie. Analiza wyników pomoże dobrać metody dietetyczne i treningowe, które polepszą kondycję organizmu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana