Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać zegar stojący do salonu?
Salon to najbardziej reprezentatywna przestrzeń w domu, ale także miejsce, w którym wspólny czas spędzają sami domownicy. Dlatego tak ważne jest, by jego wystrój nie tylko imponował gościom, ale przede wszystkim był przestrzenią przyjazną całej rodzinie. Elementem, który z pewnością wniesie do pomieszczenia wyjątkowy i swojski charakter jest zegar stojący.
Podejmując decyzję dotyczącą wyboru zegara stojącego do salonu powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, nie tylko tych dotyczących jego wyglądu. Warto też pomyśleć o naszych oczekiwaniach względem jego… funkcjonalności. Wydawać by się mogło, że zegar ma odmierzać czas i ładnie wyglądać, ale tak naprawdę sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.Zegar z kurantem
‘Kurant’ to jedno ze słów, które odchodzą powoli do lamusa. Jednak dzięki klasycznym zegarom kuranty wciąż jeszcze mają rację bytu, choć same ulegają kolejnym unowocześnieniom. Współczesne zegary z kurantem zazwyczaj dają użytkownikowi możliwość wyboru spośród kilku melodii – mówi przedstawiciel Firmy Demus, autoryzowanego przedstawiciela marki Adler.Regularnie bijący kurant wprowadza wyjątkową atmosferę do domu i niemal niezauważalnie wyznacza rytm życia domowników. Oczywiście, nie wszyscy amatorzy zegarów lubią jego dźwięk. Dlatego nowoczesne zegary często posiadają możliwość całkowitego wyłączenia bicia lub wyłączenia jego dźwięku na noc. Podczas wyboru zegara niewątpliwie warto więc zwrócić uwagę na takie możliwości.
Zegary wagowe i sprężynowe
Te dwa rodzaje zegarów różnią się mechanizmem działania i każdy z nich pozwala na stworzenie odmiennego rytuału nakręcania. Zazwyczaj w zegarach mechanicznych sprężynowych na tarczy znajdują się otwory, do których wkładamy klucz i za jego pomocą nakręcamy zegar. Czasem jednak takich otworów nie ma. To oznacza, że nakręcenie zegara wymaga ręcznego podciągnięcia wag.Wybierając zegar dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj mechanizmu napędzającego jego chód, ale także wskazaną częstotliwość nakręcania – przypomina ekspert Firmy Demus.Zegary bardzo różnią się pod tym względem – istnieją takie, które wystarczy nakręcić raz na rok, ale i takie, które wymagają codziennego nakręcania.
Obudowa zegara stojącego
Wygląd zegara to ostatnia kwestia, jaką poruszamy – przede wszystkim dlatego, że każdy wie najlepiej, jakiego efektu wizualnego oczekuje. Dostępne są zegary o rozmaitych wymiarach i z pewnością niezbędne jest zmierzenie przestrzeni, na jakiej zegar ma stanąć. Obudowy wykonane są najczęściej z drewna drzew owocowych i klienci mogą wybierać spośród różnych kolorów oraz odcieni. Zegary w bardziej nowoczesnym stylu mogą posiadać skrzynię ze szkła, która umożliwia podziwianie części mechanizmu zegara.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana