Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać odpowiedni bukiet kondolencyjny?
Zbliża się ostatnie pożegnanie Twojego sąsiada, współpracownika lub przyjaciela i chcesz w odpowiedni sposób wyrazić swój ból, a zarazem przekazać kondolencje jego rodzinie? W kulturach całego świata na okoliczność pogrzebu dalsi krewni bądź znajomi wysyłają albo osobiście wręczają żałobnikom pamiątkowe kwiaty, z bilecikiem albo szarfą. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać stosowny bukiet kondolencyjny i na co zwrócić szczególną uwagę.
Kwiaty kondolencyjne dla rodziny osoby zmarłej
Przed złożeniem zamówienia na bukiet kondolencyjny porozmawiaj z doświadczoną florystką z lokalnej kwiaciarni, by uzyskać fachową pomoc i doradztwo. Musisz bowiem wiedzieć, że istnieje kilka grup kompozycji funeralnych, z których najczęściej wybierane są duże, nagrobne wieńce oraz mniejsze wiązanki, upamiętniające osobę zmarłą, umieszczane na trumnie, w kaplicy i na świeżo usypanym grobie. Kompozycja kwiatowa o charakterze kondolencyjnym dedykowana jest zaś najbliższej rodzinie i wysyłana za pośrednictwem poczty kwiatowej lub doręczana osobiście tuż po ceremonii.
Jak podkreśla właściciel Kwiaciarni Nasturcja ze Szczecina, świadczącej kompleksowe usługi z zakresu florystyki pogrzebowej:
W języku łacińskim condolere oznacza: współboleć, współczuć, ubolewać. Bukiet kondolencyjny, jak wskazuje jego nazwa, odgrywa istotną rolę w relacjach międzyludzkich i lepiej niż jakiekolwiek, znane ludziom słowa, wyraża pamięć, empatię oraz serdeczny stosunek wobec pogrążonych w żałobie bliskich zmarłego.
Bukiet kondolencyjny: klasyka i minimalizm
Jakie kwiaty wybrać do bukietu kondolencyjnego i czym się kierować? Florystyka funeralna opiera się na obowiązujących od lat kanonach oraz symbolice, a rośliny, stosowane do tego typu kompozycji, mają określone znaczenie, powinny być więc łączone w sposób przemyślany, by tworzyły spójną, harmonijną całość. Kwiaty, przeznaczone dla żałobników, przybierają najczęściej minimalistyczną formę i mają stonowaną kolorystykę. Taki bukiet nie może być ekstrawagancki ani pełen przepychu, dominują w nim barwy: bieli, beżu, fioletu, różu, a także odcienie: herbaciany i zielony.
Białe kwiaty: róże, lilie, mieczyki, symbolizują nowe życie, odrodzenie, nadzieję, rośliny w odcieniu fioletowym, na przykład: irys, hortensja bądź chryzantemy, oznaczają natomiast żałobę i szacunek. Jeśli z rodziną osoby zmarłej łączą Cię silne więzi, podaruj bliskim bukiet, złożony z róż czerwonych – symbolu miłości, pamięci, ciepła i życia.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana