Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać najlepszą technologię cięcia żelbetu?

Spis treści
- Ogólne założenia usługi cięcia betonu i żelbetów
- Cięcie betonu i żelbetu diamentowymi piłami linowymi
- Diamentowe piły tarczowe – ścienne, jezdne i ręczne
Cięcie betonu i żelbetonu jest czynnością najczęściej związaną z pracami rozbiórkowymi lub remontowymi. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się stosunkowo proste, to w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia, specjalistycznego sprzętu i przestrzegania zasad BHP. Przecinanie żelbetu można wykonywać kilkoma metodami, z których najbardziej efektywną jest technika diamentowa. Na czym ona polega, dowiesz się, czytając artykuł.
Ogólne założenia usługi cięcia betonu i żelbetów
Przecinanie konstrukcji żelbetonowych prowadzi się najczęściej podczas prac rozbiórkowy, remontowych lub modernizacyjnych różnego typu obiektów przemysłowych, energetycznych i komunalnych, a także budynków wielkogabarytowych. Tego typu usługi muszą być wykonywane nowoczesnymi metodami, które gwarantują pełną skuteczność, eliminują ewentualne zagrożenia i zapewniają bezpieczeństwo BHP. Właściwie jedyną i jednocześnie najlepszą metodą przecinania betonu zbrojonego jest technika diamentowa. Można się z nią zapoznać na stronie internetowej firmy zajmującej się techniką diamentową Jumar z Morawicy.
Cięcie betonu i żelbetu diamentowymi piłami linowymi
Cięcie z użyciem liny diamentowej stosuje się najczęściej przy przecinaniu konstrukcji wielkogabarytowych. Technika ta pozwalana wykonywać cięcia obiektów o niejednorodnej strukturze lub nieregularnym kształcie praktycznie bez żadnych ograniczeń. Podstawowymi zaletami cięcia linami jest minimalizowanie wstrząsów, hałasu i kurzu. Podczas stosowania tej technologii do chłodzenia i wypłukiwania szlamu z miejsca cięcia stosuje się duże ilości wody. Z tego względu do jej usuwania wraz ze szlamem używa się wydajnych odkurzaczy przemysłowych o dużej sile ssącej. Niekiedy jednak konieczne są dodatkowe zabezpieczenia miejsca prac.
Diamentowe piły tarczowe – ścienne, jezdne i ręczne
W zależności od miejsca cięcia wykorzystuje się różne typy pił wyposażonych w tarcze diamentowe. Podczas przecinania ścian i stropów specjalistyczne firmy stosują ścienne diamentowe piły tarczowe. Stwarzają one bardzo duże możliwości i zapewniają pełną skuteczność. Rozmiar stosowanej tarczy dobiera się do grubości ciętego materiału. Niektóre z nich mogą mieć nawet średnicą 2000 mm. Napęd piły linowej przemieszcza się po kołach gumowych które są zamocowane do podłoża kotwami. Sterowanie pracą urządzania odbywa się zdalnie, co pozwala na dużą precyzję cięcia i zapewnia operatorowi pełne bezpieczeństwo. Cięcie betonu i żelbetu zwłaszcza na posadzkach ułatwione jest dzięki tarczowym piłom diamentowym zamocowanym na specjalnych wózkach. Piły jezdne umożliwiają łatwe wycinanie fragmentów posadzek, wykonywanie dylatacji oraz równanie krawędzi. Do lżejszych prac lub wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie pił ściennych i jezdnych używa się pił ręcznych z diamentowymi tarczami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana