Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak skonfigurować swoją przydomową oczyszczalnię?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia, które nie wymagają obsługi podczas codziennej eksploatacji. Wyposażone są bowiem w system, który precyzyjnie kontroluje oraz przeprowadza wszystkie niezbędne procesy oczyszczania. Ważne jest jednak, aby przed pierwszym użyciem skontrolować i odpowiednio skonfigurować sterowniki. Podpowiadamy, jak sprawnie i bezpiecznie dokonać regulacji przydomowej oczyszczalni ścieków!
Regulacja ustawień systemu przydomowej oczyszczalni ścieków
Pierwszy rozruch przydomowej oczyszczalni ścieków to prosty, ale niezwykle ważny etap. Podczas niego jest bowiem sprawdzana funkcjonalność całego systemu oraz możliwe jest dokonanie regulacji, które zapewnią najbardziej optymalną pracę urządzenia. Polega on na przeprowadzeniu kontroli ustawień sterowników i kompresora dozowania powietrza. Są one umieszczone wewnątrz włazu rewizyjnego, więc aby uzyskać do nich dostęp, należy zdjąć pokrywy wszystkich włazów. Następnym krokiem jest podłączenie dmuchawy membranowej do prądu (bez podłączania sterownika) oraz monitorowanie pracy systemu. W komorze denitryfikacji powinien pojawić się cienki strumień wody (pompowanej z komory osadu wtórnego), a w komorze nitryfikacji – intensywne wydzielanie pęcherzyków powietrza oraz mieszanie całej zawartości znajdującej się w komorze. W przypadku nieprawidłowego działania, które skutkuje brakiem efektów opisanych powyżej, należy regulować otwarcie zaworu na sterowniku do momentu, w którym pęcherzyki zaczną się wydzielać, a przepływ wody do komory denitryfikacji będzie odbywał się minimalnym strumieniem. Po zakończeniu konfiguracji należy podłączyć dmuchawę poprzez jej sterownik. Taka konfiguracja przydomowej oczyszczalni ścieków zapewni możliwość swobodnego i bezobsługowego użytkowania przez długi czas.
Przeczytaj również: W jaki sposób działają oczyszczalnie SBR?
Jak sprawdzić poprawność działania przydomowej oczyszczalni ścieków?
W przydomowych oczyszczalniach, zarówno ekologicznych, biologicznych, jak i biologiczno-chemicznych, sprawdzenie poprawności działania przebiega w ten sam sposób. Polega ono na napełnieniu systemu wodą oraz kontrolowaniu spadków rur drenażowych, z których woda wpływa do studzienki rewizyjnej. W modelach z drenażem rozsączającym strumień wody powinien być równomiernie rozdzielony pomiędzy rurami.
Przeczytaj również: Jak zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków?
Warto pamiętać o tym, że tylko zakup od zaufanego producenta – jak firma EKO-BIO Oczyszczalnie z Łodzi – gwarantuje pełną funkcjonalność oraz efektywność pracy przydomowej oczyszczalni ścieków. Systemy pochodzące ze sprawdzonego źródła wyposażone są w wysokojakościowe komponenty, które umożliwiają wieloletnią, bezawaryjną eksploatację. Niemniej ważne jest także prawidłowe użytkowanie oczyszczalni, polegające na przeprowadzaniu regularnych prac konserwacyjnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana