Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak pozbyć się rozstępów?

Spis treści
Znane wszystkim rozstępy są przypadłością skóry, z którą bardzo często zmagają się osoby w naprawdę przeróżnym wieku. Te wysoce charakterystyczne poprzeczne pręgi – spotykane w kolorze białym bądź purpurowym – pojawiają się zazwyczaj na udach, pośladkach lub brzuchu, skutecznie zaniżając naszą samoocenę. Poniżej, w tekście, jaki dla Was opracowaliśmy przyjrzymy się – zgodnie tematem – różnym metodom pozbycia się owego problemu, starając się wskazać te najbardziej skuteczne.
Jak się okazuje rozstępy z reguły występują w następstwie nagłego przybrania na wadze bądź też szybkiego pozbycia się kilogramów, będąc utrapieniem dla niemal każdej kobiety w ciąży, młodych dziewczyn, znajdujących się właśnie w okresie dojrzewania, jak również osób uprawiających sporty siłowe. Co ciekawe, stwierdza się, że pręgi jakie opisujemy są czasem spowodowane czynnikami genetycznymi, a nawet większą niż przeciętna dawką stresu. Zdajemy sobie sprawę, że wszystko co do tej pory napisaliśmy nie brzmi zbyt optymistycznie. Nie ma jednak powodów do obaw – istnieją bowiem mnogie sposoby walki z rozstępami, które już niedługo znajdą się w naszym artykule. Nim to się jednak stanie, powiedzmy nieco więcej o samym problemie, tłumacząc czym jest on z chociażby medycznego punktu widzenia.
Czym dokładnie są rozstępy?
Jak powiedziała nam osoba związana z łowickim salonem fryzjersko-kosmetycznym Ivett: Rozstępy, precyzyjnie mówiąc, są rodzajem blizn przybierających postać wrzecionowatych, w większości równoległych pasm widocznych na powierzchni skóry. Powstają na skutek dosyć gwałtownego rozciągania naskórka – poza granice jego elastyczności, które samo w sobie prowadzi do zerwania sieci włókien kolagenowych, tworzących wcześniej zwartą strukturę.
Choć całkiem dobrymi radami pozwalającymi zapobiec pojawieniu się rozstępów jest przestrzeganie zbilansowanej diety i regularne nawilżanie ciała, w praktyce czasem ciężko osiągnąć w tym zakresie pełen sukces. Gdy, mimo wszystko zmiany na skórze już się pokażą, im szybciej zdecydujemy się coś z tym zrobić, tym oczywiście lepiej.
Domowe sposoby na rozstępy
Nie jest tajemnicą, że całkiem zadowalający w skutkach bój z owymi nieestetycznymi pasmami możemy prowadzić zwyczajnie w domu. Podstawą amatorskich zabiegów powinno być regularne złuszczanie naskórka, do czego doskonale nada się popularny peeling kawowy, wykonany z niczego innego jak tylko z fusów. Po tej czynności jednak nasze ciało może wymagać nawilżenia, które zapewnią nie tylko specjalne kosmetyki, lecz również naturalne tłuszcze roślinne – olej migdałowy, masło kakaowe, czy nawet żel aloesowy. Dobrym sposobem na rozstępy okazuje się także zwyczajny – jak mogłoby się wydawać – sok z cytryny, znany ze swych właściwości rozjaśniających. Zawiera on, co oczywiste, spore ilości witaminy C, która w komplecie z alfa-hydrokwasami pobudza produkcję jakże istotnego kolagenu.
Skuteczna pomoc specjalistów
Jak wiemy jednak z doświadczenia, często najlepszym wyjściem okazuje się szukanie pomocy wśród profesjonalistów. W tym przypadku mamy na myśli sprawdzonych dermatologów, chirurgów plastycznych, osoby pracujące w salonach medycyny estetycznej, czy też w obiektach oferujących różnego rodzaju bezpieczne, bezinwazyjne zabiegi. Wybór okazuje się doprawdy szeroki – do konkretnych opcji, jakie są dostępne można zaliczyć peelingi: chemiczne oraz te na bazie kwasu glikolowego, dermabrazję i mikrodermabrazję, mezoterapię igłową, czy cieszące się dużą popularnością metody laserowe. Idąc dalej, dobre efekty przynoszą także: wykorzystująca działanie dwutlenku węgla karboksyterapia oraz zabiegi opierające się na osoczu bogatopłytkowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana