Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak odessać tłuszcz z brzucha?
Jak wiadomo, w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu we wszystkich obszarach ciała najważniejsza jest zbilansowana dieta oraz regularna i systematyczna aktywność fizyczna. Są jednak sytuacje, kiedy takie działania nie wystarczają. Wiele osób zmaga się na przykład ze spowolnionym metabolizmem, który może skutecznie przeszkodzić w utracie zbędnych kilogramów. Rozwiązaniem może być liposukcja, inaczej lipoaspiracja, czyli odessanie nadmiaru tłuszczu z brzucha.
W jaki sposób wykonuje się liposukcję brzucha?
Głównym celem liposukcji jest usunięcie nadmiaru tłuszczu, przy jednoczesnym uniknięciu powstania jakichkolwiek uszkodzeń tkanek brzucha. Jest to zabieg bezpieczny dla pacjenta.
Ekspert chirurgii estetycznej dr Waldemar Weiss z Paryża wyjaśnia, że: Liposukcję wykonuje się w analgezji ogólnej. Dzięki temu zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny.
Pierwszym etapem liposukcji jest nacięcie skóry w miejscach, które zostały wyznaczone przez chirurga. Właściwego odsysania dokonuje się przy pomocy tępo zakończonych kaniuli. Narzędzia te są podłączone do zamkniętego systemu ssania. Dzięki temu zapewniona jest całkowita sterylność i bezpieczeństwo operacji. Wspomniane urządzenie można więc porównać do odkurzacza.
Po odessaniu tłuszczu lekarz zaopatruje wykonane wcześniej nacięcia za pomocą szwów chirurgicznych. Warto zaznaczyć, że po liposukcji pacjent powinien przebywać w klinice przez jedną dobę. Czasami lekarz pozwala na wyjście tego samego dnia.
Jakie zalety niesie za sobą liposukcja brzucha?
Najważniejszą korzyścią tego typu operacji jest to, że znacząco poprawiają komfort życia pacjenta. Brak efektów stosowania diety i ćwiczeń fizycznych może odbierać motywację i chęć do dalszego działania. Widoczna zmiana skutecznie poprawia samopoczucie pacjenta. Niezwykle ważne jest też to, że liposukcja trwa zaledwie około 1– 2 godziny. Pamiętajmy jednak o dodatkowym czasie, który należy spędzić w ośrodku przed i po zabiegu, celem przygotowania i kontroli po nim. Nacięcia, które wykonuje chirurg, są zazwyczaj niewielkie – wynoszą 3 do 4 milimetrów. Dzięki temu pacjent nie musi martwić się widocznymi, nieestetycznymi bliznami. Większość pacjentów najbardziej ceni sobie szybkie efekty operacji. Poprawa sylwetki jest zauważalna już po 2– 3 tygodniach, a ostateczny i wyraźny wygląd obserwuje się po upływie zaledwie 3 miesięcy.
Zasady postępowania po zabiegu
Pacjent po liposukcji może wyjść do domu nawet w tym samym dniu, jednak przez kolejne 3 tygodnie nie powinien podejmować intensywnej aktywności fizycznej. Dotyczy to w szczególności ćwiczeń, które angażują mięśnie brzucha. Przez 5 dni po zabiegu zalecany jest odpoczynek w domu, dobrym pomysłem będzie czytanie książek i lekkie, codzienne czynności. Najczęściej zalecane jest też noszenie bielizny i odzieży uciskowej. Dzięki niej tkanki brzucha nie ulegną rozejściu się. Blizny po operacji nie powinny być wystawiane na promienie słoneczne przez rok.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana