Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak ocieplić dach?
Dach jest istotną częścią budynku, ponieważ nie tylko wpływa na to, jak będzie się on prezentował za sprawą swojej konstrukcji oraz zastosowanego materiału pokryciowego, ale również stanowi nieprzenikalną barierę dla czynników zewnętrznych – przede wszystkim opadów atmosferycznych, wiatru oraz hałasu. Niezmiernie ważna okazuje się także ochrona przed utratą ciepła, która wymaga stosowania odpowiedniego materiału termoizolacyjnego.
Dlaczego ocieplenie dachu jest ważne?
Dach to jedna z powierzchni budynku bezpośrednio stykających się z jego otoczeniem, staje się więc miejscem, gdzie może następować znaczna utrata energii. Do wytworzenia ciepła koniecznego do ogrzania wnętrza niezbędna okaże się spora ilość tradycyjnego opału: paliwa stałego jak węgiel czy drewno, gazu, oleju opałowego bądź prądu. Ponieważ są one stosunkowo drogie, dach, na którym tworzą się, mostki cieplne znacząco podniesie koszty eksploatacji budynku i sprawi, że wydatki użytkowników okażą się wysokie. Sposobem na redukcję kwot płaconych za ogrzewanie zimą, a latem na zmniejszenie nakładów ponoszonych na funkcjonowanie klimatyzacji będzie zastosowanie odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej. Można zadbać o to przy układaniu pokrycia, a także w ramach termomodernizacji budynku, korzystając z pomocy sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi dekarskie. W Katowicach zadań takich podejmuje się firma Ledor.
Przeczytaj również: Jak bezpiecznie przymocować rower do dachu?
Jakich materiałów można użyć przy docieplaniu dachu?
Docieplenie dachu można wykonać na różne sposoby. W przypadku najpopularniejszej technologii podkrokwiowej używa się na ogół w tym celu płyt z wełny mineralnej, które instaluje się na specjalnym stelażu i zabezpiecza folią paroizolacyjną. Niekiedy stosowane są także płyty styropianowe lub nakładanie powłoki natryskowej z pianki poliuretanowej. Przy docieplaniu możliwe jest zastosowanie technologii wdmuchiwania celulozy. Przy układaniu nowego pokrycia bądź podczas jego gruntownego remontu, możliwe jest zastosowanie termoizolacji nakrokwiowej, a więc płyt układanych bezpośrednio pod pokryciem dachowym. Firma Dekarska Ledor z Zabrza specjalizuje się w wykonywaniu dachów na budynkach mieszkalnych i obiektach użytkowych, w tym halach przemysłowych. Zajmuje się również ich remontami i układaniem termoizolacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana