Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak obecność osłon okiennych wpływa na ciepłotę pomieszczeń?
Głównym zadaniem osłon okiennych jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przed wpadającym z zewnątrz światłem słonecznym. Dzięki nim możesz w prosty sposób zaciemnić lub rozjaśnić wnętrze i przystosować je do odpoczynku, snu, zabawy czy też pracy. Co istotne, osłony okienne stanowią też bardzo estetyczny element aranżacyjny. Czy mogą one jednak również wpływać na ciepłotę pomieszczeń? Sprawdźmy w artykule.
Ochrona przed gorącem
Wbrew pozorom obecność osłon okiennych może w dużym stopniu wpłynąć na ciepłotę pomieszczeń, a co za tym idzie – temperaturę, jaka panuje w całym domu. Podczas słonecznych, letnich dni nieosłonięte okna mocno akumulują ciepło i znacznie nagrzewają wnętrze. W związku z tym znacznie trudniej jest zachować optymalną temperaturę w pokojach i więcej energii jest przeznaczane np. na schłodzenie ich za pomocą nieustannie działającej klimatyzacji.
Przeczytaj również: Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze żaluzji fasadowych?
Właściwie dopasowane osłony okienne chronią więc nie tylko przed rażącym światłem, ale też nadmierną ilością wpadającego z zewnątrz ciepła. Decydując się na rolety, zasłony czy też żaluzje w Warszawie na Bemowie, stworzysz w swoim domu idealną, przyjemną atmosferę. Najskuteczniejsze w celu obniżenia temperatury panującej w domu latem są rolety zewnętrzne, które odbijają światło słoneczne i nie przepuszczają go do środka.
Przeczytaj również: Jak obecność rolet i żaluzji wpływa na mikroklimat pomieszczeń?
Ochrona przed zimnem
Zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń to niejedyna zaleta osłon okiennych. Te elementy wystroju służą bowiem również podczas chłodniejszych miesięcy, chroniąc wnętrza przed ucieczką ciepła. Grube zasłony czy też wspomniane wyżej zewnętrzne rolety zapewniają dodatkową izolację, dzięki której możesz w prosty sposób zmniejszyć straty ciepła zimą i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Pomieszczenia będą się wyraźnie wolniej ochładzały, a we wszystkich pokojach zapanuje przyjemna temperatura nawet podczas najzimniejszego okresu w roku.
Przeczytaj również: Kiedy wybrać roletę plisowaną, a kiedy zwykłą?
Co wziąć pod uwagę przy wyborze osłon okiennych?
Przede wszystkim pamiętaj, aby osłon okiennych szukać w ofercie wyłącznie renomowanych producentów, takich jak np. Doken. Dzięki temu będziesz miał pewność, że cechują się one wysoką jakością i spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Zwróć też uwagę na materiał, z jakiego wybrane modele są wykonane. Osłony okienne powinny być trwałe i żywotne, a także odporne na różne niekorzystne czynniki. Wówczas posłużą Ci przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości praktycznych ani walorów wizualnych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana