Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak nadać podłodze z drewna właściwości antypoślizgowe
Drewniane podłogi są wyjątkowe. Urzekają nie tylko pięknym i estetycznym wyglądem, ale też klimatem, jaki wprowadzają do wnętrz. Podłoże wykończone tym materiałem prezentuje się ciepło, a odpowiednio impregnowany i pielęgnowany parkiet jest trwały oraz odporny na uszkodzenia. Dbając o drewnianą podłogę, warto zadbać też o użytkowników i zapewnić im bezpieczeństwo. Jak nadać jej właściwości antypoślizgowe? Podpowiadamy.
Podłoga drewniana a bezpieczeństwo
Producenci podłóg drewnianych dbają o ich estetyczne wykonanie. Niestety właściciele często zapominają, że w początkowym okresie ich użytkowania powierzchnia może być śliska, a co za tym idzie – stwarzać niebezpieczeństwo dla domowników. W takiej sytuacji nie tylko można, ale należy wdrożyć odpowiednie działania. Jednym ze sposobów jest stosowanie kapci bądź skarpet antypoślizgowych – jest to jednak półśrodek, który może i jest dobry dla rodziny, ale niekoniecznie dla odwiedzających gości.
Chcąc wszystkim zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, warto nadać podłodze właściwości antypoślizgowe – wyjaśnia ekspert z firmy Profi-Parkiet Sp. z o.o.
Istnieje kilka dostępnych propozycji. W zależności czy podłoga nasza jest wykończona lakierem, czy olejem musimy wybrać odpowiedni preparat pielęgnujący, tak aby współgrał z wykończeniem parkietu. Ważne jest, aby zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać - czy podłoga ma być lekko tępa, czy ma być bardzo tępa, tak aby nie dało się przesunąć nogi po powierzchni. W miejscach takich jak korytarze, schody czy salon wystarczy, gdy produkt spełnia wymagania normy DIN 51130 na poziomie R9. My najczęściej stosujemy Everclear firmy Berger-Seidle, który na podłogach lakierowanych daje bardzo dobre efekty.
Preparaty a właściwości antypoślizgowe
Doskonałym sposobem na zabezpieczenie podłóg drewnianych i parkietów jest zastosowanie impregnatu antypoślizgowego. Jest to substancja, którą w łatwy i dość szybki sposób można nanieść na wybraną powierzchnię. Środek do pielęgnacji podłóg drewnianych powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta, a w przypadku wątpliwości można skorzystać zawsze ze specjalisty. Wynika to z faktu, iż powierzchnia, na której będzie nakładany środek, musi być odpowiednio przygotowana, a samo rozłożenie wymaga równomierności – w przeciwnym razie pielęgnacja może być nałożona nieestetycznie z widocznymi mazami.
Większość tego rodzaju preparatów doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Co więcej – mogą być stosowane nawet w przypadku podłóg sportowych. Aby jednak zyskać pewność, że efekt spełni nasze oczekiwania, warto sprawdzić właściwości i parametry produktu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana