Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają instalacje gazowe czwartej generacji?
Instalacja gazowa jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych już od wielu lat. Kierowcy zwracają uwagę na niskie koszty LPG na stacjach paliw, a co za tym idzie– dość tanią eksploatację auta. Montaż instalacji gazowej nie jest skomplikowany, a na rynku można znaleźć coraz bardziej nowoczesne systemy. Dobrym przykładem są instalacje LPG czwartej generacji. Podpowiadamy, na czym polega zasada ich działania oraz kto powinien się na nie zdecydować.
Charakterystyka instalacji gazowych czwartej generacji
Cechą wyróżniającą instalacje gazowe czwartej generacji jest wykorzystanie sekwencyjnych wtryskiwaczy paliwa. Oznacza to, że ilość dostarczanego gazu jest bardzo dokładnie dobierana do aktualnych potrzeb silnika. Jest to możliwe dzięki elektronicznym czujnikom. Co ciekawe, wtryskiwacze gazu są umieszczone w każdym cylindrze motoru, przez co ilość paliwa może być inna dla poszczególnych jednostek.
Specjaliści z firmy ALEX wyjaśniają:
Instalacje czwartej generacji to aktualnie najbardziej nowoczesne rozwiązanie na rynku. Wyróżnia je znakomita współpraca z komputerem, który kontroluje pracę silnika, nie wywołując w nim żadnych błędów i nieprawidłowości.
Wielu kierowców ceni w instalacjach gazowych czwartej generacji to, że pozwala na uzyskanie prawie takich samych osiągów, jak w przypadku zasilania benzyną.
Kto powinien zainteresować się instalacją gazową czwartej generacji?
Instalacje LPG czwartej generacji wyróżnia dopasowana do liczny cylindrów ilość wtryskiwaczy. Z tego powodu świetnie sprawdzą się w silnikach posiadających wielopunktowy wtrysk benzyny, katalizator oraz sondą lambda.
Instalacja gazowa czwartej generacji jest też najlepszym rozwiązaniem w jednostkach napędowych z nowoczesnym układem diagnostyki. Przykładem są systemy EOBD/ OBDII, które potrzebują najbardziej precyzyjnego dawkowania ilości paliwa. Co ważne, instalacje gazowe czwartej generacji dobrze pracują zarówno z wtryskiem pośrednim, jak i bezpośrednim. Można montować je w silnikach turbodoładowanych lub nieposiadających turbin.
Korzyści płynące z instalacji LPG w samochodzie
Montaż LPG w aucie to przede wszystkim niższe koszty eksploatacji. Choć sama instalacja to cena około 2– 3 tysięcy złotych, już po kilku miesiącach zwraca się z nawiązką. Ceny gazu na stacjach paliw są nawet dwukrotnie niższe niż benzyny.
Warto wiedzieć, że nowoczesne i prawidłowo zamontowane instalacje nie obniżają wydajności lub mocy silnika. Mogą nawet poprawić jego stan. LPG jest obecnie najbardziej ekologicznym paliwem na rynku. Jazda na nim jest więc dużym krokiem w redukcji zanieczyszczeń i spalin w powietrzu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana