Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak chronić krocze w sportach walki?
Różnego rodzaju sporty walki stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Często są jednak bardzo brutalne, a sportowiec narażony jest na liczne obrażenia. Szczególnie groźne są te, które dotyczą okolic krocza. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele produktów, które pomagają je chronić. Podpowiadamy, które zasługują na szczególną uwagę osób uprawiających sporty walki oraz jakie konsekwencje mogą mieć obrażenia krocza.
Najpopularniejsze produkty do ochrony krocza
Sportowcy w dzisiejszych czasach znajdą szeroką ofertę suspensoriów, w których skład wchodzą produkty do ochrony krocza. Mogą mieć formę pasa z częściową osłoną obszaru miednicy. Taki produkt w pełni zakrywa genitalia. Pomiędzy warstwami materiału znajduje się metalowa lub żelowa osłona, która skutecznie zasłania wrażliwe organy.
Specjaliści ze sklepu internetowego Leone przekonują, że:
Konstrukcja ochraniaczy sprawia, że sportowiec praktycznie nie czuje ich obecności. Wiele produktów ma też specjalne otwory, dzięki którym zapewniona jest nieustanna wentylacja okolic krocza.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są tradycyjne bokserki wzbogacone o ochraniacz. Mężczyzna czuje w nich najwyższy komfort i wygodę. Wszystkie ochraniacze są dostępne w najbardziej popularnych rozmiarach, więc sportowiec nie powinien mieć problemu z doborem odpowiedniego modelu.
Czym grozi uderzenie lub kopnięcie w krocze?
Każdy mężczyzna wie, z jakim bólem wiąże się nawet lekkie uderzenie w krocze. Podczas treningu lub walki może być ono nawet kilkakrotnie bardziej intensywne, a tym samym niebezpieczne.
Prawidłowa ochrona krocza zapobiega urazom jąder. Urazy dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsze dotyczą przerwania ciągłości moszny, czyli skóry otaczającej właściwe narządy płciowe. Najbardziej niebezpieczne są jednak urazy wewnętrzne, czyli stłuczenie, rozerwanie lub rozczłonkowanie. Takie wypadki prowadzą do silnego krwotoku, a tym samym niedotlenienia tkanek jąder. Często dochodzi też do ich skrętu.
Wszystkie wymienione urazy mogą prowadzić do niepłodności. Po doznaniu wypadku należy bezzwłocznie udać się do lekarza w celu wykonania badania ultrasonograficznego, dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.
Dlaczego kopnięcie w krocze jest tak bolesne?
Wielu badaczy jest zdania, że mocne kopnięcie w krocze pod względem bólu jest porównywalne do porodu bez znieczulenia. Aby to wyjaśnić, należy prześledzić anatomię męskiego układu rozrodczego. Jądra w okresie płodowym znajdują się w jamie brzusznej, dopiero później zstępują do moszny. Unerwienie odpowiadające za ból pozostaje w podbrzuszu, dlatego właśnie w jego okolicy mężczyźni odczuwają największe cierpienie.
Aby je zniwelować, po uderzeniu należy się położyć, aby uspokoić krążenie krwi. Warto też schłodzić obolały obszar. Po kopnięciu często obserwuje się silny ból głowy i jej zawroty, a pozycja leżąca pomaga je przeczekać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana